[VIDEO] ICC: Mourinho pobijedio Guardiolu, Manchesterski derbi pripao Unitedu

Na NRG Stadium u Houstonu, saveznoj državi Teksas odigran je drugi susret američkog dijela International Champions Cupa, u kojemu su se sastali Manchester United i Manchester City. Veliki gradski derbi pripao je Crvenim vragovima, koji su pobjedom od 2:0 skočili na prvo mjesto.

Momčad Josea Mourinha bolje je otvorila susret, a prvu priliku imao je Herrera, kojemu je Ederson obranio pokušaj već u trećoj minuti, a tri minute kasnije Mkhitaryan je pucao visoko preko gola. U osmoj minuti De Gea je obranio pokušaj Sterlinga, da bi četiri minute kasnije Foden pucao pored gola. Pokušali su tada ponovno Mkhitaryan i Rashford, no Ederson je bio spreman.

U 25. minuti Sterling je pucao pod samu gredu, no De Gea je izbio loptu u korner. I onda, Crveni vragovi iz ničega dolaze u vodstvo. Igrala se 37. minuta kada je Lukaku iskoristio nepotrebno istrčavanje Edersona i predriblao ga te u praznu mrežu zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Mkhitaryan je povukao polukontru i uposlio Rashforda, koji u sami kut povisuje na 2:0. Mogli su Građani smanjiti do poluvremena, no De Gea je još jednom obranio pokušaj Fodena.

Nastavak je u 51. minuti otvorio Pogba udarcem iz daljine, no Ederson je bio spreman. Dvije minute kasnije Lukaku je pogodio spoj vratnice i grede, a u 64. minuti Pogba je pogodio vanjski dio mreže.

Na drugoj strani i Fernandinho je pogodio vanjski dio mreže, prije nego je Sane u 79. minuti pucao pored gola. Sedam minuta prije kraja Jesus se našao sam pred Romerom, no pucao je preko gola, dok je Romero obranio udarac Fernandinha i susret je završio 2:0.