[VIDEO] ICC: Neymar srušio i Manchester United i odveo Barcelonu na vrh skupine

Uzbudljiva noć na International Champions Cupu večeras je započela susretom između Barcelone i Manchester Uniteda. Na FedEx Field u Landoveru, saveznoj državi Marylandu, 80 162 gledatelja u reprizi finala Lige prvaka iz 2009. i 2011. godine vidjelo je

Već u drugoj minuti Lukaku je klizećim startom pucao preko gola, a minutu kasnije Neymar je pucao ravno u De Geu. U šestoj minuti Brazilac je lijepo pronašao Messija, no De Gea je obranio i njegov pokušaj, kao i udarac Suareza u istoj minuti. Messi je u 12. minuti pucao zamalo pored gola, da bi na drugoj strani Cillessen obranio pokušaj Lukakua.

U 15. minuti Nizozemac je obranio i udarac Pogbe, a minutu kasnije Mkhitaryan je pucao pored gola. Pokušao je tada i Rashford, no Cillessen je također bio spreman, a Pogba je u 25. minuti pucao pored gola. Luisitov pokušaj iz 27. minute obranio je De Gea, da bi Messi u idućem napadu pucao preko gola.

De Gea je u 27. minuti ponovno obranio pokušaj Neymara, a dvije minute kasnije Messi je glavom pucao preko gola. Četiri minute kasnije Katalonci konačno dolaze do vodstva. Suarez je pronašao Messija, koji je pretrčao desetak metara i uposlio Neymara, a on izvozao i na pod poslao Valenciju te zabio za 1:0.

Igra se tada malo primirila, Barcelona je diktirala tempo igre, a Crveni vragovi teško su prelazili centar. U 40. minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a De Gea je minutu kasnije zaustavio fantastičan pokušaj Suareza škaricama te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Blaugrane.

Ernesto Valverde i ovaj se put odlučio u potpunosti promijeniti momčad pa su igru napustili svi, osim Cillessena. Jose Mourinho pak na drugoj strani odlučio je promijeniti samo petoricu igrača. Gledali smo tada prilično izjednačen susret i borbu na sredini terena, a do prve prilike čekali smo na 65. minutu. Tada su Rashford i Lukaku napravili dvostruko proigravanje, a lopta je došla do Martiala, koji je pucao preko gola. Na drugoj strani samo minutu kasnije pokušao je Alcacer, no Romero je izbio loptu u korner.

I Pereira je probao svoj udarac u 70. minuti, no pucao je preko gola, a minutu kasnije Cillessen mu je ipak obranio pokušaj iz daljine. U 72. minuti Nizozemac je obranio i Pogbin udarac, a do kraja utakmice nije bilo većih prilika i Blaugrana je upisala minimalnu pobjedu. Ivan Rakitić odigrao je prvi dio, a sudac Villarreal odradio je vrlo dobar posao i pokazao samo jedan žuti karton i to Fellainiju.