[VIDEO] ICC: Neymar ukrao show i srušio Juventus, igrali i Rakitić i Mandžukić

82 104 gledatelja na MetLife Stadium u East Rutherfordu, saveznoj državi New Jersey, gledalo je treći susret američkog dijela International Champions Cupa u kojem su se sastali finalisti Lige prvaka iz 2015. godine, Juventus i Barcelona. Katalonci su upisali 2:1 pobjedu i izjednačili se na prvom mjestu tablice.

Prvu priliku imao je Lionel Messi, koji je u devetoj minuti iz slobodnog udarca pucao pored gola. U 14. minuti Buffon je lijepo obranio pokušaj Vidala, da bi se nakon polukontre Mandžukić našao sam pred Cillessenom, no glavom je pogodio vanjski dio mreže. Katalonci do vodstva dolaze u 15. minuti. Messi je uposlio Neymara, koji je nakon dvostrukog proigravanja s Alcacerom zabio za prednost Barcelone.

U 19. minuti Lemina je pucao daleko preko gola, a svega sedam minuta kasnije već je 2:0. Messi je proigrao Neymara, a on u stilu Mesija prošao četvoricu igrača i povisio na 2:0. Do kraja poluvremena još je Buffon morao intervenirati nakon slobodnog udarca Messija i na odmor se otišlo s 2:0. Staru damu se nije ni vidjelo u prvom dijelu, a u prilog tome ide i činjenica kako Talijani nisu imali nijedan udarac u okvir te svega 37% posjeda lopte.

Novi trener Blaugrane Ernesto Valverde u nastavku je promijenio cijelu momčad pa je tako izašao i naš Ivan Rakitić. Tek tada prvu priliku je imao Juventus, no Ortola je odličnom paradom izbio pokušaj Dybale u korner. Ipak, iz tog kornera Chiellini je iskoristio Dybalin centaršut i glavom smanjio na 2:1.

U 68. minuti konačno smo vidjeli nešto i od nove Barcelone. Jordi Alba je krenuo u polukontru i prizemno centrirao, no Denis Suarez je pucao preko gola. Dva Suareza u 75. minuti napravila su dvostruko proigravanje, no Szczesny je obranio pokušaj Španjolca. Samo minutu kasnije na drugoj strani Higuain je pucao visoko preko gola, a u 78. minuti Turan je probio desnu stranu i centrirao, no Szczesny je obranio i Luisov pokušaj.

11 minuta prije kraja Ortola je obranio udarac Douglasa Coste, a u 81. minuti Alena je pucao pored gola. Šest minuta prije kraja Luisito nije pogodio okvir gola nakon lijepe tiki-taka akcije, da bi Roberto u 88. minuti također pucao pored gola i ostalo je 2:1. Mario Mandžukić igrao je do 60. minute.