[VIDEO] ICC: Perišić pogotkom srušio Chelsea i donio Interu naslov!

Na National Stadium u Singapuru 32 574 gledatelja gledalo je rasplet singapurškog dijela International Champions Cupa, a o naslovu su odlučivale momčadi Chelseaja i Intera. U konačnici, Nerazzurri su pobijedili 2:1 i osvojili naslov.

Već u drugoj minuti Candreva se našao sam ispred Courtoisa, no Belgijac mu je obranio udarac, a četiri minute kasnije Gagliardini je pucao pored gola. Prvu, kakvu-takvu priliku, Plavi su imali u 20. minuti, no Batshuayi je s ruba kaznenog prostora pucao visoko preko gola.

Willian je u 29. minuti pogodio vanjski dio mreže, a David Luiz iz slobodnog udarca u 32. minuti je pucao preko gola. I onda, u drugoj minuti sudačke nadoknade Azpilicueta je srušio Jovetića u kaznenom prostoru i sudac Singh pokazao je na bijelu točku. Courtois je obranio njegov pokušaj s bijele točke, no Crnogorac je došao do odbijene lopte i zabio za prednost Talijana.

Već u 15. sekundi nastavka Courtois je obranio pokušaj Perišića, a na odbijenoj lopti našao se Jovetić i povisio na 2:0. Ipak, gol mu je zbog zaleđa opravdano poništen. Na drugoj strani Batshuayi je zamalo pucao pored gola, dok je za Nerazzurre ponovno pokušao Jovetić, no Courtois je bio siguran. Međutim, u 53. minuti Crnogorac je uposlio Perišića, koji je iskosa s desne strane u sami donji kut povisio na 2:0.

Chelseajeve obrane danas kao da nije ni bilo. Mario i Perišić napravili su dvostruko proigravanje, no Courtois je ponovno spasio svoj gol nakon udarca Marija. Perišić je u 65. minuti pogodio vanjski dio mreže, da bi Chelsea smanjio rezultat u 74. minuti. Kondogbia je gotovo sa centra išao izbiti loptu, koja je pala točno u gol Intera te je Chelsea iz ničega došao do pogotka.

Pokušao je Boga tada i izjednačiti, no Padelli je bio siguran. Tri minute prije kraja Batshuayi je na asistenciju Fabregasa izjednačio, no i njegov pogodak poništen je zbog zaleđa pa je susret završio minimalnom pobjedom Intera. I Perišić i Brozović igrali su do 71. minute, dok je Mario Pašalić za Chelsea ušao u 89. minuti. Tako je momčad Luciana Spalettija osvojila naslov s dvije pobjede protiv Bayerna i Chelseaja i najavila odličnu sezonu.