[VIDEO] Indiana i Bogdanović razbili Cleveland u gostima

James Harden postigao je 44 koša i prvi je strijelac nakon prvog kola doigravanja.

Sjajno otvaranje doigravanja u režiji Indiana Pacersa koji su potpuno nadigrali i zasluženo došli do prvog boda u gostima kod favoriziranih Cleveland Cavaliersa.

Indiana je povela na startu utakmice i osim izjednačenja 2:2 i 4:4 vodila do samog kraja. Veliku prednost nabili su već u prvoj četvrtini koja je narasla do ogromnih 21 razlike. u drugoj su se LeBron James i društvo spustili na -10, ali novom serijom Pacersi na predah odlaze sa 55:38. Domaćin se u dva navrata spustio na sedam koševa zaostatka, ali sjajna Indiana nije im dopustila povratak u utakmicu.

Fantastičan je bio Victor Oladipo koji je postigao 32 koša, a odlično je odigrao i Bojan Bogdanović koji je za 38 minuta ubacio 15 koševa, uhvatio šest skokova i asistirao, a imao je i tri ukradene lopte. James je upisao triple double sa 24 koša, 12 asistencija i 10 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Boston je nakon produžetaka slomio otpor Milwaukeeja. U dramatičnoj završnici utakmice Terry Rozier pogodio je tricu pola sekunde prije kraja za vodstvo Bostona 99:96, a u tom iznimno kratkom vremenu Kris Middleton je s gotovo pola terena pogodio za produžetak. U produžetku je Boston bio bolji i slavio pobjedu. Za pobjednike je Al Horford postigao 24 koša, Rozier je dodao 23, a Marc Morris 21. Prvi strijelci utakmice bili su Bucksi Giannis Antetokounmpo sa 35 koševa i Middleton sa 31.

Oklahoma je na svome parketu bila bolja od Utah Jazza, nakon što je Utah vodila tokom prve četvrtine, domaći su okrenuli vodstvo i krajem treće i početkom četvrte četvrtine prelomili utakmicu na svoju stranu. Paul George postigao je 34 koša, Russell Westbrook dodao je 29 za pobjedničku momčad. Kod Utah najbolji je bio Donovan Mitchell sa 27 koševa.

Najbolja momčad regularnog dijela natjecanja Houston imala je velikih problema u prvoj utakmici doigravanja protiv Minnesote. Nisu se Rocketsi uspjeli odvojiti na opipljivu prednost, sredinom prve četvrtine imali su vodstvo 17:6, a zatim u drugom još jednom dvoznamenkasto 54:44. Minnesota je u dva navrata na kratko uspjela okrenuti rezultat u svoju korist, zadnji puta za 86:85, ali serijom 9:0 Rocketsi su trasirali put do pobjede. Na tom putu vodio ih je James Harden sa 44 koša i osam asistencija. Andrew Wiggins sa 18 i Derrick Rose sa 16 koševa bili su najbolji kod Vukova.

Cleveland – Indiana 80:98

Boston – Milwaukeee 113:107

Oklahoma City – Utah 116:108

Houston – Minnesota 104:101