[VIDEO] Inter i Cibalija otvorili novu sezonu HNL-a

Jučerašnjim srazom Intera i Cibalije otvorena je nova sezona HNL-a, a u dvoboju ekipa koje će se i ove sezone boriti za ostanak u ligi slavio je domaćin rezultatom 3:1.

Utakmica je u Zaprešiću počela klasičnim odmjeravanjem snaga, a prvi je zaprijetio domaćin preko Filipovića. No, onda u 23. minuti šok za Inter, predivnu akciju vinkovačke ekipe golom zaključuje Marko Pervan, koji je tako postigao prvi pogodak u novoj HNL sezoni. Inter se brzo pribrao, počeo je stvarati prilike, a najveću je u smiraju poluvremena propustio Blažević, koji je zapucao čistu priliku za izjednačenje. Ipak, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Inter dolazi do izjednačenja nakon što je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Tomašević. Jakov Puljić je sigurno realizirao najstrožu kaznu, te su tako na poluvrijeme ekipe otišle rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme je odlučnije otvorio Inter i pritisak im se isplatio već u 57. minuti kada odličnu akciju domaćina završava Ivan Blažević. Nakon toga se Cibalija ponešto otvorila, imala je poneke šanse, no utakmicu je u 83. minuti riješio Blažević, kojemu nije bilo teško poentirati nakon asistencije Raka.

Na taj način su domaćini došli do vrijedne pobjede na startu sezone, a dvostruki strijelac Blažević se prometnuo u heroja utakmice, čime je na najbolji način opravdao povjerenje Interove struke. Naime, Blažević je novo pojačanje pristiglo iz Zadra, gdje je prošle sezone bio najbolji strijelac 3.HNL Jug.

Danas se u Hrvatski telekom prvoj ligi igraju dvije utakmice, a na teren će istrčati najveći favoriti prvenstva. Dinamo će na Maksimiru dočekati Istru, dok će Rijeka na Rujevici ugostiti Slaven Belupo.