[VIDEO] Island teško stradao protiv Meksika

Protivnik Hrvatske u Rusiji nije se proslavio u prvoj prijateljskoj utakmici.

Protivnik Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, momčad Islanda, sinoć je odigrala prijateljsku utakmicu protiv Meksika na Levi’s Stadium u Santa Clari te doživjela neugodan, 3:0 poraz.

Bjarnason je u trećoj minuti opasno zaprijetio, no Corona je bio siguran. Imao je i Gudmundsson priliku u 24. minuti, no golman je upisao još jednu obranu. Meksiko je u vodstvo došao u 37. minuti prekrasno izvedenim slobodnim udarcem Fabiana, a u 64. minuti nakon polukontre Lozano je dodao za Layuna, koji je ostao sam i uz pomoć stative povisio na 2:0. Imali su Islanđani nekoliko prilika za smanjenje prednosti, uključujući i Ignasonov pogodak vanjskog dijela mreže te stativu Kjartanssona i poništen gol Eyjolfssona zbog zaleđa. Konačnih 3:0 postavio je Layun svojim drugim golom 55 sekundi prije kraja golom s preko 40 metara.