[VIDEO] Ivan Santini vodeći strijelac belgijske Jupiler Pro League

Gol protiv Standarda proglašen je pogotkom mjeseca rujna.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Santini postigao je dva pogotka za belgijski Anderlecht u porazu 4:2 na gostovanju kod St. Truidena.

Roman Bezus doveo je domaće u vodstvo u osmoj minuti, a onda je Santini najprije u 38. minuti izjednačio, a u 52. minuti iz kaznenog udarca okrenuo rezultat. Ipak Anderlecht je posljednjih pola sata drastično pao i upisao poraz. Japanac Takehiro Tomiyasu je poravnao u 62. minuti, a četiri minute kasnije njegov sunarodnjak Daichi Kamada vraća prednost St. Truidenu. U trećoj minuti nadoknade pobjedu je potvrdio Yohan Boli.

Santini je sa ova dva pogotka došao do brojke od 11 golova ove sezone u Jupiler Pro League i preuzeo je vodeću poziciju na ljestvici strijelaca ispred suigrača Nany Dimate i Genkova napadača Mbwane Samate koji su zabili 10 golova.