[VIDEO] Je li ovo gol sezone? Pogledajte velemajstorski pogodak Almeide!

Portugalska Benfica teže je od očekivanog pobijedila Portimonense na svom Luzu s 2:1. Ovaj novi prvoligaš čak je i poveo u 56. minuti, no do kraja susreta nije izdržao i Benfica je preokrenula rezultat.

U 60. minuti sudac Goncalo dosudio je vrlo dvojbeni kazneni udarac i isključio Ganca Hackmana, a siguran realizator s bijele točke bio je Jonas. Do kraja susreta, iako je imala igrača više, Benfica nije stvarala previše prilika, no u 79. minuti došlo je do rješenja pitanja pobjednika.

Andre Almeida vjerojatno je išao ubaciti loptu u kazneni prostor s desne strane, no ona je zadivljujućom putanjom završila u mreži. Taj gol ujedno je i donio sva tri boda domaćinu, koji je tako zadržao drugo mjesto, s dva boda manje od Sportinga. Mogli su gosti izjednačiti do kraja, no minutu prije kraja njihov gol zasluženo je poništen zbog zaleđa.

Filip Krovinović za Benficu je cijeli susret odgledao s klupe, a iako se igra domaćina neće pamtiti, pogodak Almeide zasigurno hoće.