[VIDEO] Jedvaj zabio za trijumf Leverkusena

Mislav Oršić zabio je za Dinamo i trenutno je najbolji hrvatski strijelac u skupinama Europske lige sa dva gola.

Osim što su nogometaši Dinama ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj uljepšali dan pobjedom nad Spartakom i plasmanom u šesnaestinu finala Europske lige, lijepe vijesti stižu iz Leverkusena gdje je naš reprezentativac Tin Jedvaj postigao jedini pogodak na utakmici protiv Zuricha za slavlje Bayera 1:0.

Igrala se 60. minuta kada je Julian Brandt nabacio iz kuta, a Jedvaj fantastično skočio na prvoj vratnici i zakucao loptu u Brecherovu mrežu.

U ostalim utakmicama, Marin Tomasov asistirao je u 88. minuti Postnikovu za pobjednički gol Astane protiv Jabloneca 2:1. Astani je u preostale dvije utakmice potreban bod za prolaz ili kiks Rennesa.

Antonio Milić odradio je svih 90 minuta, a Ivan Santini nije ulazio u igru u porazu Anderlechta kod Fenerbahcea 2:0. Anderlecht je izgubio šanse za prolazak skupine.

Na Cipru su se sučelili Apollon našeg Antona Maglice i Eintracht Ante Rebića, ali njih dvojica mimoišli su se na terenu. Maglica je igrao prvih 45 minuta, a Rebić je u igru ušao u 66. minuti. Eintracht je slavio sa 3:2, a Rebić je u sudačkoj nadoknadi požutio.

Chelsea je na gostovanju u Borisovu kod Batea slavio golom Girouda i nastavio stopostotni učinak u Europskoj ligi. Mateo Kovačić igrao je posljednjih 26 minuta.

U remiju (1:1) Genka i Bešiktaša, Domagoj Vida odradio je svih 90 minuta za gostujuću momčad, dok je Ivan Fiolić ušao u 66. minuti i pomogao svojoj momčadi da dođe do izjednačenja.

Duje Ćaleta-Car odradio je 90 minuta u porazu 2:1 Marseillea kod Lazija. Milan Badelj zbog ozljede nije bio u kadru rimske momčadi.

Nikola Katić i obrana Rangersa nisu se proslavili na gostovanju u Moskvi kod Spartaka. Rangersi su vodili u tri navrata, a na kraju su upisali poraz 4:3. Borna Barišić nije bio u kadru škotske momčadi. Drugi škotski velikan Celtic je upisao važnu 2:1 pobjedu nad Leipzigom, a Filip Benković igrao je 90 minuta i zaradio žuti karton.

Azerbejžanski Qarabag slavio je na gostovanju kod Vorskle, a Filip Ozobić igrao je samo posljednje dvije minute. Osim spomenutih igrača, na klupama su utakmice svojih momčadi odgledali Marin Pongračić (Salzburg) i Alen Halilović (Milan).