[VIDEO] Jesus srušio Elf, Španjolska deklasirala B momčad Argentine, remi Engleske i Italije

Zanimljive utakmice su iza nas.

I večernje prijateljske utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva su iza nas, a neki sjajni derbiji igrani su diljem Europe i svijeta.

Belgija je s uvjerljivih 4:0 bila bolja od Saudijske Arabije. Dva gola zabio je Romelu Lukaku, dok su po jednog postigli Michy Batshuayi i Kevin De Bruyne. Brazil je isprao gorak okus 7:1 poraza od Njemačke pobijedivši Elf s minimalnih 1:0. Gol vrijedan pobjede zabio je Gabriel Jesus glavom nakon centaršuta Williana.

U dramatičnoj utakmici Poljska je u posljednjim sekundama upisala pobjedu protiv Južne Koreje, završilo je 3:2. Lewandowski i Grosicki doveli su Poljake u prednost od 2:0, s kojom se otišlo na odmor i činilo se kako će Poljaci upisati mirnu pobjedu. Međutim, u 85. minuti Chang-Min Lee je smanjio na 2:1, da bi samo dvije minute kasnije Hee-Chan Hwang i izjednačio. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Maczynski je dodao za Piotr Zielinskog, koji s 20 metara donosi pobjedu Poljacima.

Australija je uspjela remizirati s Kolumbijom bez pogodaka, dok su Engleska i Italija remizirali 1:1. Lavove je u vodstvo doveo Jamie Vardy nakon Lingardove lopte u 26. minuti, no Lorenzo Insigne je tri minute prije kraja golom iz kaznenog udarca postavio konačni rezultat.

Maroko je s 2:0 bio bolji od Uzbekistana, a domaćine je u vodstvo doveo El Kaabi već u četvrtoj minuti. Pobjedu je samo potvrdio da Costa dvije minute prije kraja prvog dijela. S dva gola Aleksandra Mitrovića Srbija je u Londonu pobijedila Nigeriju, hrvatskog protivnika na Mundijalu.

Najveći derbi dana bio je onaj između Španjolske i Argentine, no Furija je pokazala svoju nadmoć i pobijedila Gaučose, koji su igrali bez pola momčadi i Lionela Messija. Diego Costa doveo je domaćina u vodstvo nakon lopte Asensija kroz sredinu obrane u 12. minuti, a isti igrač asistirao je i Iscu, koji je u 27. minuti nakon prizemnog centaršuta povisio na 2:0. Smanjio je Nicolas Otamendi glavom nakon kornera Evera Banege u 39. minuti no Isco je svojim drugim golom nakon Aspasovog proigravanja povisio na 3:1. Thiago Alcantara iskoristio je rupu u obrani Gaučosa u 55. minuti i povisio na 4:1, da bi za 5:1 gol zabio Aspas nakon de Geine lopte 16 minuta prije kraja. Konačnih 6:1 postavio je Isco svojim hat-trickom nakon nove katastrofalne pogreške gostujuće obrane u 75. minuti.

Prijateljske utakmice:

Belgija 4:0 Saudijska Arabija (Lukaku 13., 39., Batshuayi 77., De Bruyne 78.)

Njemačka 0:1 Brazil (37. Jesus)

Poljska 3:2 Južna Koreja (Lewandowski 32., Grosicki 45., Zielinski 90+2. / 85. Lee, 87. Hwang)

Australija 0:0 Kolumbija

Engleska 1:1 Italija (Vardy 26. / 87. – 11m Insigne)

Maroko 2:0 Uzbekistan (El Kaabi 4., da Costa 43.)

Nigerija 0:2 Srbija (68., 81. Mitrović)

Španjolska 6:1 Argentina (Costa 12., Isco 27., 52., 75. Alcantara 55., Aspas 74. / 39. Otamendi)