[VIDEO] Juniorska LP: Barcelona deklasirala Olympiacos, Juventus poražen od Sportinga

Odigrane su utakmice trećeg kola juniorske Lige prvaka u skupinama A, B, C i D, a vidjeli smo neke zaista fantastične susrete.

U skupini A Manchester United je na gostovanju kod Benfice remizirao, završilo je 2:2. Iako su domaćini vodili golovima Santosa i Gomesa, Crveni vragovi izjednačili su dvama pogotcima Bohuija. U drugom susretu ove skupine CSKA Moskva ugostila je Basel i izgubila 3:2. Poveli su Rusi preko Zhironkina, prije nego su Vesco i Schmid preokrenuli rezultat. Na 2:2 izjednačio je Zakharov u 69. minuti, no pobjedu Baselu donio je Pululu deset minuta kasnije.

Bayern Munchen je u skupini B sa 6:2 deklasirao Celtic. Evina, Gotze i Deasov autogol već su do poluvremena donijeli prednost Bavarcima od 3:0, prije nego su Johnston i Henderson s dva brza pogotka smanjili rezultat. Ipak, Pudić je u 74. minuti povisio na 4:2, a Wintzheimer je s dva pogotka postavio konačnih 6:2. Ni PSG nije imao problema, na gostovanju kod Anderlechta pogotcima Guclua i Bernedea pobijedio je 2:0.

Problema u skupini C nije imao Atletico Madrid, koji je s uvjerljivih 5:1 deklasirao Qarabag. Isaac je već u osmoj minuti načeo domaćine, no Deda je u 18. minuti izjednačio. Međutim, do odmora su Clemente i Moya vratili prednost gostima, da bi Punal i Salido potvrdili pobjedu Rojiblancosa u drugom dijelu. Roma je nanijela iznenađujući poraz Chelseaju od 2:0 usred Londona i to pogotcima Maruccija iz kaznenog udarca te Valeaua.

Barcelona je na Mini Estadi ugostila Olympiacos u skupini D i s 5:0 pobijedila Grke. Carles Perez u 28. minuti načeo je goste, a Monchu je u sudačkoj nadoknadi povisio na 2:0. U nastavku Saverio, Puig i Perez svojim drugim golom postavili su konačnih 5:0. Veliku senzaciju priredio je Sporting pobijedivši u Torinu Juventus sa čak 4:1. Leao s dva pogotka, Luis i Cabral već u prvom dijelu odveli su goste na nedostižnu prednost, koju je Capellini samo uspio smanjiti u 74. minuti.

Juventus 1:4 Sporting Lisabon

Vrijedi spomenuti i kako je deset klubova izborilo drugo pretkolo ovog natjecanja. To su redom Inter, Esbjerg, Krasnodar, Sparta Prag, Honved, Brodarac, Saburtalo, Zimbru, Željezničar i Molde.