[VIDEO] Juniorska LP: Barcelona pobjedom otvorila sezonu, Čolina s Monacom poražen od Atletica

Započela je nova sezona.

Odigrane su prve tri utakmice nove sezone juniorske Lige prvaka, u kojima smo vidjeli i nastup dvostrukog osvajača natjecanja te aktualnog branitelja, Barcelone.

Katalonci su na Mini Estadi pred 637 gledatelja ugostili PSV iz Eindhovena te pobijedili 2:1. Iz prve prave prilike Blaugrana je povela. Igrala se deseta minuta kada je Mortimer probio Tezu na lijevoj strani španjolskog napada te prizemno centrirao, a Lucas de Vega poslao loptu u mrežu. Najbolju priliku za izjednačenje Nizozemci su propustili u 48. minuti kada je Thomas iz slobodnog udarca pogodio stativu, no u 77. minuti gosti su stigli do izjednačenja. Teze se iskupio za pogrešku kod gola te centrirao, a De La Fuente postigao autogol. Ipak, dvije minute prije kraja De La Fuente je povratnom loptom pronašao Iglesiasa, koji donosi pobjedu Blaugrani.

U drugoj utakmici ove skupine B Inter je na Stadio Ernesto Breda u San Giovanniju ugostio Tottenham i remizirao 1:1. Jedini strijelac Nerazzurra bio je Facundo Colidio u 22. minuti nakon asistencije Persyna, da bi bod Pijetlovima donio Jack Roles iz kaznenog udarca u 58. minuti.

Jednu utakmicu vidjeli smo i u skupini A,  gdje je Monaco na Pierre de Coubertin ugostio madridski Atletico i izgubio 2:0. Rojiblancose je u vodstvo doveo Sergio Camello u trećoj minuti nastavka, da bi pobjedu potvrdio Victor Mollejo uspješno realiziravši najstrožu kaznu. David Čolina za Kneževe je u igru ušao u 77. minuti.

Juniorska Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina A

Monaco 0:2 Atletico Madrid (48. Camello, 62. – 11m Mollejo)

Skupina B

Internazionale Milano 1:1 Tottenham Hotspur (Colidio 22. / 58. – 11m Roles)

Barcelona 2:1 PSV Eindhoven (de Vega 10., Iglesias 88. / 78. – a/g De La Fuente)