[VIDEO] Juniorska LP: Barcelona sigurna, porazi PSG-a, Atletica i Juventusa

Odigrane su utakmice četvrtog kola juniorske Lige prvaka u skupinama A, B, C i D, kao i dvije utakmice drugog kola kvalifikacija.

U skupini A Basel je nadigrao CSKA Moskvu i slavio sa 4:2. U 32.i 33. minuti u centru pažnje bio je Okafor, koji je prvo zabio gol, da bi u idućem napadu i asistirao za Schmida, koji je povisio na 2:0. Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, a onda u posljednjih 17 minuta vidjeli smo četiri gola. Prvo je Oleynikov u 73. minuti smanjio na 3:1, no Pululu i Suter su povisili na 4:1. Konačni rezultat postavio je Zhironkin u 87. minuti, a dvije minute kasnije za Ruse je Tiknizyan zaradio crveni karton. U drugom susretu ove skupine Manchester United remizirao je s Benficom 1:1, ali je ostao na prvom mjestu. Već u trećoj minuti Hamilton je doveo Crvene vragove u vodstvo, no Portugalcima je bod donio Joao Felix 11 minuta kasnije.

Paris SaintGermain u skupini B ispustio je ogromnu prednost. Nakon 2:0 vodstva pogotcima Diabyja iz sedme i Guclua iz sudačke nadoknade nakon Diabyjevog kornera, u 70. minuti Zagre je skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton, a s bijele točke Azevedo-Janelas je smanjio na 2:1. Isti igrač osam minuta kasnije izjednačio je na 2:2, a u 82. minuti Georgen je zaradio još jedan crveni karton pa su Parižani do kraja igrali s dva igrača manje. Preokret i pobjedu Belgijanaca donio je Amuzu šest minuta prije kraja. Bavarci su objeručke iskoristili kiks Parižana i nakon preokreta pobijedili Celtic. Jedini gol za domaće postigao je Aitchison u 61. minuti, no Meier je s dva gola preokrenuo rezultat i odveo Bayern na vrh.

I u skupini C vidjeli smo veliku senzaciju, Qarabag je upisao prvu pobjedu i to usred Madrida. S 1:0 stradao je Atletico, a jedini gol zabio je Deda u 45. minuti. Kiks Rojiblancosa iskoristio je Chelsea, koji je 2:1 pobjedom nad Romom zasjeo na vrh skupine. Sterling je u 16. minuti iskoristio centaršut Chalobaha i zabio za 1:0, a samo pet minuta kasnije Taylor-Crossdale povisio je prednost Plavaca na 2:0. Do kraja susreta Celar je samo uspio smanjiti rezultat.

U skupini D Sporting je srušio Juventus 2:0, a igrač utakmice bio je Diogo Bras, koji je u 45. minuti centrirao za Leaa, koji je zabio za 1:0, a u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela potvrdio pobjedu Portugalcima. U Grčkoj na Olympiacos FC Training Centre istoimeni domaćin ugostio je Barcelonu, koja je upisala rutiniranu, 3:0 pobjedu. U 29. minuti Monchu je iz kaznenog udarca pucao preko gola, no minutu prije odmora Delgado je lijepo pronašao Collada, koji uz sami kut zabija za 1:0. Isti igrač u 56. minuti nakon gužve iz kornera povisio je na 2:0 odličnim udarcem s preko 20 metara, a konačnih 3:0 postavio je Perez nakon fenomenalnog proigravanja Calavere u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Juniorska Liga prvaka, četvrto kolo:

Skupina A

Basel 4:2 CSKA Moskva (Okafor 32., Schmid 33., Pululu 83., Suter 86. / 73. Oleynikov, 87. Zhironkin)

Manchester United 1:1 Benfica (Hamilton 3. / 14. Felix)

Skupina B

Paris Saint-Germain 2:3 Anderlecht (Diaby 7., Guclu 45+3. / 71. – 11m, 79. Azevedo-Janelas, 84. Amuzu)

Celtic 1:2 Bayern Munchen (Aitchison 61. / 73., 90+4. Meier)

Skupina C

Atletico Madrid 0:1 Qarabag (45. Deda)

Roma 1:2 Chelsea (Celar 79. / 16. Sterling, 21. Taylor-Crossdale)

Skupina D

Sporting Lisabon 2:0 Juventus (Leao 45., Bras 90+2.)

Olympiacos 0:3 Barcelona (44., 56. Collado, 90+2. Perez)

Također, vrijedi spomenuti i da su odigrane dvije utakmice drugog kola kvalifikacija. Shakhtyor Soligorsk je pogotcima Kutsepalova i Bala, oba iz kaznenih udaraca, pobijedio Nitru 2:0, dok je amsterdamski Ajax gostovao kod Legije u Varšavi i pobijedio 4:1. Golove za Nizozemce zabili su Sierhuis (dva), Siodel i Jensen i na taj način donijeli preokret gostima, koji su gubili zahvaljujući autogolu Bakboorda iz 31. minute susreta.