[VIDEO] Juniorska LP: Barcelona srušila Juventus, Benfica i Chelsea uvjerljivi

Napokon nam se vratila juniorska Liga prvaka, natjecanje u kojem je grupna faza identična onoj seniorskoj, ali u kojoj samo prvoplasirana momčad ide u osminu finala, dok drugoplasirani ide u knock-out fazu natjecanja. Danas su odigrane utakmice prvog kola u skupinama A, B, C i D.

U skupini A prošlogodišnji viceprvak, momčad Benfice, s 5:1 deklasirala je CSKA Moskvu. Dugo su Portugalci probijali Ruse, a do vodstva su došli preko Nuno Santosa, koji je četiri minute prije kraja prvog dijela nakon prizemnog centaršuta Filipea zabio za 1:0. U drugoj minuti nastavka isti igrač povisio je na 2:0, da bi Jose Gomes nakon kornera i kombinacije s Florentinom zabio za 3:0. Osam minuta prije kraja susreta Azevedo je obranio udarac Pukhova, no na odbijenoj lopti našao se Zhironkin i smanjio na 3:1. Ipak, samo četiri minute kasnije Umaro Embalo uposlio je Arauja, koji povisuje na 4:1, da bi Embalo i sam postigao gol u 89. minuti i tako postavio konačnih 5:1.

Druga utakmica ove skupine bila je ona između Manchester Uniteda i Basela, a Crveni vragovi pobijedili su 4:3. Već u petoj minuti Barlow je doveo domaćina u vodstvo, no devet minuta kasnije Pululu je nakon odlične asistencije Liechtija lobom izjednačio. U 50. minuti Barlow je izveo slobodni udarac, a Boonen glavom vratio vodstvo Englezima. U 57. minuti Gomes je iz kaznenog udarca povećao prednost Uniteda, no samo minutu kasnije Lokaj je nakon kornera Liechtija smanjio na 3:2. Iz novog kaznenog udarca Bohui je vratio Manchesteru prednost od dva gola razlike, no Kaiser je u 66. minuti, također iz kaznenog udarca, smanjio na 4:3. Do kraja susreta nije bilo većih prilika i ostalo je 4:3.

Pudić je za Bayern u skupini B igrao do 90. minute i upisao minimalnu 1:0 pobjedu protiv Anderlechta. Jedini gol postigao je Wintzheimer uz pomoć grede s 25 metara u 54. minuti.

U drugoj utakmici iste skupine PSG je nakon preokreta pobijedio Celtic 3:2. Hendry je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo u 13. minuti, a osam minuta prije odmora Guclu je iskoristio centaršut Georgena i glavom izjednačio. Novo vodstvo Celticu donio je Aitchison u 53. minuti, a svega pet minuta kasnije Hendry je promašio kazneni udarac. Kazna je stigla u 60. minuti, kada je golman Sissako pronašao Postolachija, koji je izjednačio. U 66. minuti Aitchison je pogodio stativu, da bi dvije minute kasnije Weah nakon centaršuta Georgena zabio za pobjedu.

U skupini C dvostruki osvajač ovog natjecanja, Chelsea, deklasirao je debitantski Qarabag sa čak 5:0. Azerbajdžanci su se dobro držali sve do 49. minute, kada je Gadirzade zaradio drugi žuti karton. Plavci su tada počeli zabijati golove, samo pet minuta kasnije Hudson-Odoi izveo je prekrasan slobodan udarac i zabio za 1:0. U 63. minuti McCormick je na asistenciju Hudson-Odoija s ruba kaznenog prostora povisio na 2:0, prije nego je u 71. minuti nakon kornera Hudson-Odoija zabio za 3:0. McCormick je do svog hat-tricka došao u 74. minuti nakon pogotka glavom, a konačni rezultat postavio je Brown glavom deset minuta prije kraja.

U drugoj utakmici ove skupine veliki derbi u Rimu igrali su Roma i Atletico Madrid, a Španjolci su pobijedili 2:1. U 62. minuti Salido je ušao u igru i samo 16 sekundi kasnije s 20 metara zabio za prednost Rojiblancosa. Nakon kornera Moye u 68. minuti lopta je došla do Salida, koji je centrirao, a Navarro povisio na 2:0. Pet minuta kasnije Montero je zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton, što je iskoristio Masangu i glavom uspio smanjiti na konačnih 2:1.

Najveći derbi igran je u skupini D i to na Mini Estadi, gdje je Barcelona ugostila Juventus. Katalonci su napadali, bili bolji u svakom segmentu igre, no bez pogodaka bilo je do 84. minute. Tada je Carles Perez sjajnim eurogolom s desetak metara uz samu stativu donio pobjedu Blaugrani. Hrvat Sandro Kulenović u igru je za Staru damu ušao u 59. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade zbog udarca nogom u međunožje zaradio je crveni karton.

Olympiacos je u istoj skupini samo remizirao sa Sportingom, završilo je 2:2. U razmaku od samo tri minute Kostanasios i Lamporu nakon kornera glavom doveli su Grke u vodstvo, no već u drugoj minuti nastavka Miguel Luis je smanjio nakon kornera Contea. Bod gostima donio je Balde nakon sjajnog soloprodora u 76. minuti.

Juniorska Liga prvaka, prvo kolo:

Skupina A

Benfica 5:1 CSKA Moskva (Santos 41., 47., Gomes 58., Araujo 86., Embalo 89. / 82. Zhironkin)

Manchester United 4:3 Basel (Barlow 5., Boonen 50., Gomes 57. (11m), Bohui 62. (11m) / 14. Pululu, 58. Lokaj, 66. (11m) Kaiser)

Skupina B

Celtic 2:3 Paris Saint-Germain (Hendry 13. – 11m, Aitchison 53. / 37. Guclu, 60. Postolachi, 66. Weah)

Bayern Munchen 1:0 Anderlecht (Wintzheimer 54.)

Skupina C

Chelsea 5:0 Qarabag (Hudson-Odoi 54., McCormick 63., 71., 74., Brown 80.)

Roma 1:2 Atletico Madrid (Masangu 76. / 62. Salido, 69. Navarro)

Skupina D

Barcelona 1:0 Juventus (Carles Perez 84.)

Olympiacos 2:2 Sporting Lisabon (Kostanasios 18., Lamprou 20. / 47. Luis, 76. Balde)