[VIDEO] Juniorska LP: Real i Tottenham podijelili bodove, bivši igrač Barcelone donio pobjedu Monacu

Iza nas je osam utakmica trećeg kola juniorske Lige prvaka, a odigrane su utakmice u skupinama E, F, G i H.

U skupini E Spartak Moskva i Sevilla remizirali su 1:1, unatoč činjenici da su Rusi igrali s dva igrača manje. Josema je već u trećoj minuti nakon slobodnog udarca Viedme zabio za prednost Seville, no nakon kornera Volodkin iz 57. minute lopta je došla do Bakaeva, koji ju je prebacio do Rudenka, a on izjednačio. Do kraja susreta Petrunin i Kalachevskii zaradili su druge žute kartone.

U drugoj utakmici ove skupine Liverpool je nakon velikog preokreta sa 4:1 deklasirao Maribor. Slovenci su poveli preko Matka u 23. minuti, no Adekanye i Kane do odmora su preokrenuli rezultat. U 52. minuti Millar je povisio na 3:1, a konačni rezultat postavio je Adekanye svojim drugim golom šest minuta kasnije. Do kraja susreta Grabara je obranio kazneni udarac Horvata, a Hodžić je četiri minute prije kraja zaradio crveni karton.

Skupina F ponudila je veliki derbi Manchester Cityja i Napolija, a završilo je pobjedom Građana od 3:1. Diaz je u 21. minuti nakon prizemnog centaršuta zabio za 1:0, prije nego je Russo u 48. minuti lobom izjednačio. Ipak, Diaz svojim drugim pogotkom iz kaznenog udarca vraća prednost Cityju, a Garre u 65. minuti postavlja konačnih 3:1 i donosi treću uzastopnu pobjedu juniorima Cityja. U drugom susretu Feyenoord je očekivano sa 4:0 deklasirao Šahtar i to pogotcima Kokcua, Zwartsa i Ventea dva puta.

Monaco nije imao nikakvih problema i u skupini G je s 3:0 pobijedio Bešiktaš. Jedan gol postigao je Mfomo, a igrač utakmice bio je bivši igrač Barcelone Jordi Mboula, koji je zabio dva gola. Porto je u drugoj utakmici pred sami kraj probio obranu Leipziga i pobijedio 2:0. Diogo Dalot u 79. minuti iskoristio je prizemnu loptu Bare i zabio za 1:0, a sami Baro tri minute kasnije plasiranim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio je konačnih 2:0.

Najuzbudljiviji derbi bio je onaj u skupini H gdje je Real Madrid ugostio Tottenham, a završilo je 1:1. U 29. minuti Fernandez je uspio odbiti sjajan pokušaj Sterlinga, no na odbijenu loptu natrčao je Roles i doveo Pijetlove u vodstvo. Ipak, u 71. minuti Alberto je nakon kombinacije iz kornera centrirao, a Dani Gomez donio Kraljevima bod. U drugoj utakmici Borussia Dortmund je krajnjim naporom upisala 2:0 pobjedu nad APOEL-om. U 83. minuti Kyeremateng je uposlio Larsena, koji je zabio za 1:0, dok je Sancho u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio Larsenov centaršut nakon slobodnog udarca i postavio konačnih 2:0.