Mario Mandžukić postigao je svoj prvi pogodak u Juventusu...

Mario Mandžukić na Juventusovu stadionu/Foto: Instagram

Manchester City je bio veliki favorit protiv Juventusa u prvom kolu Lige prvaka, no aktualni viceprvak Europe šokirao je Etihad pobjedom 2:1. Mario Mandžukić bio je u početnom sastavu i pogotkom je najavio izlazak iz krize. Utakmica je počela prilično opreznom igrom na obje strane. U 12. minuti je zbog dvojbenog zaleđa poništen pogodak Pogbe. Juventus je tada preuzeo dominaciju i dvije minute kasnije Hernanes je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. No, domaći su brzo postali opasniji. Fernandinho je u 21. minuti sjajno oduzeo loptu Pogbi i snažnim udarcem s dvadesetak metara poslao loptu nekoliko centimetara iznad grede.

Engleska momčad je dvije minute potom opet zaprijetila, no Kolarov s 25 metara nije bio precizan. Igrala se 31. minuta kad je Guardado lijepo pucao s dvadesetak metara, ali nije bilo posla za Harta. Sjajno se igralo u tim trenucima i u 33. minuti je Bony bio sam pred Buffonom, no jako loše je pucao i propala je prilika. Fernandinho je u 40. minuti još jednom uputio snažan udarac iz daljine, koji je prošao uz vratnicu. U drugom dijelu se ništa zanimljivo nije dogodilo do 57. minute, kad je Silva ubacio, a Chiellini poslao loptu u svoju mrežu za prednost Manchester Cityja. No, Kompany je vjerojatno prethodno napravio prekršaj na talijanskom braniču, ali sudac se nije oglasio. Već u idućoj akciji Buffon je lijepo reagirao nakon pokušaja Sterlinga. U 61. minuti je Hart sjajno obranio dobar pokušaj Stuana. Igrala se 70. minuta kad je Pogba ubacio, a Mandžukić iz blizine skrenuo loptu u mrežu za izjednačenje.

Šest minute potom je naš napadač ostao bez snage i ušao je Dybala. Morata je u 81. minuti prekrasnim udarcem s vrha kaznenog prostora donio Juventusu iznenađujuće slavlje. Dvije minute prije kraja Buffon je predivnom reakcijom nakon udarca Bonya potvrdio prvu pobjedu Juventusa u sezoni.

U drugoj utakmici skupine Sevilla je bila bolja od Borussije (M) 3:0. Gameiro je u 47. minuti pogodio s bijele točke za 1:0, no već tri minute kasnije nije iskoristio novu priliku. U 66. minuti je Sevilla dobila i treći kazneni udarac, a Banega je bio precizan. Konoplyanka je u 84. minuti postavio konačan rezultat.