Juventus sve bliže novom naslovu prvaka, odlična utakmica Mandžukića.

U derbiju 17. kola Serie A u Torinu snage su odmjerili branitelj naslova i trenutno vodeći Juventus i najbliži pratitelj Roma. U ne baš sadržajnoj utakmici pobjedu su odnijeli domaćini ranim pogotkom Gonzala Higuaina za konačnih 1:0. Ovom pobjedom Juventus se odvojio od Rome velikih sedam bodova. Juventus je sve bliže novom, sedmom po redu naslovu prvaka iako je do kraja sezone više od polovice prvenstva. Veliku utakmicu za domaćine odigrao je naš Mario Mandžukić.

Mandžukić je krenuo od prve minute dok je oporavljeni Marko Pjaca cijelu utakmicu odgledao s klupe. Juventus je bio bolji veći dio utakmice i zasluženo je došao do pobjede. Prvu priliku na utakmici Juventus je imao već u 10. minuti utakmice. Odlično se po desnoj strani sjurio Mandžukić i poslao upotrebljivu loptu Higuainu, ali je Argentinac iz izgledne pozicije pucao ravno u vratara Rome. Već u 14. minuti Higuain se iskupljuje za prethodni promašaj. Na Rominoj polovici je ukrao loptu kapetanu Rome, Danieleu De Rossiju, prošao između dvojice Rominih obrambenih igrača i lijevom nogom neobranjivo zakucao loptu u mrežu. U prvom poluvremenu Roma nije imala udarac u okvir gola. Jedina konkretna prilika Rome dogodila se u 24. minuti utakmice kada je Radja Nainggolan opasno zaprijetio lijevom nogom unutar šestnaesterca, ali bio je neprecizan.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo previše prilika. Utakmica je bila tvrda s puno prekršaja, sudac je pobijelio osam žutih kartona (Juventusu tri, Romi pet) pa u takvim uvjetima momčadi su teško dolazile do izglednih situacija za pogodak. Najbliži novom pogotku je bio igrač Juventusa Stefano Sturaro u 70. minuti. Nakon brze kontre Juventusa, Mandžukić odlično asistira za Sturara koji iz obećavajuće situacije ne pogađa mrežu, odnosno vratar Rome Wojciech Szczesny skreće loptu u korner. Zadnjih 15 minuta Roma je sve bacila u napad i konstantno vršila pritisak na zadnju Juventusovu liniju, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od najboljih na terenu. Iako se nije upisao u strijelce, stalno je vršio pritisak na gostujuću obranu, krao je lopte, proigravao suigrače i pomagao obrani Juventusa u svim Rominim prekidima. U sljedećem kolu Juventus doma dočekuje Bolognu, a Roma ugošćuje Chievo iz Verone.