[VIDEO] Kad već nije Hrvatska! Osijekov igrač presudio Turcima

Grezda je zabio u 55. minuti za potvrdu albanske pobjede u Turskoj.

Hrvatska je u skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji protiv Turske remizirala kod kuće rezultatom 1:1, a poražena je u Eskisehiru s minimalnih 1:0.

Ono što u ovim kvalifikacijama nije uspjelo Kockastima, uspjelo je Albaniji i Erosu Grezdi, Osijekovu krilnom napadaču koji je zabio za 3:1 u dvoboju igranom u Antaliji.

Albanija je u prijateljskom dvoboju slavila s 3:2, a pogocima Armanda Sadikua u 24. i 39. minuti na poluvrijeme su otišli s dva gola prednosti.

Početkom drugog dijela Cengiz Under smanjio je na 2:1, no točku na i stavlja Grezda u 55. minuti. Do kraja je Turska preko Akbabe smanjila na konačnih 3:2.

Grezda koji je proteklog ljeta iz Lokomotive preselio u Osijek bio je jedan od najboljih albanskih pojedinaca na susretu. Iz igre je izašao u 81. minuti kada ga je zamijenio Ajdarević.

Zanimljivo je kako su Albanci protiv Turske u gostujućim prijateljskim utakmicama slavili i 1998. te 2001. godine.