[VIDEO] Kakav debakl europskih prvaka: Potopila ih zemlja koja ni nije na SP-u!

Portugal je pretrpio katastrofalan poraz.

Nogometna reprezentacija Portugala doživjela je pravi debakl u drugoj prijateljskoj utakmici povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji. Momčad Fernanda Santosa s uvjerljivih 3:0 poražena je od momčadi koja ni ne sudjeluje na Mundijalu, Nizozemske.

Već u 11. minuti iz prvog udarca na utakmici Nizozemci su poveli. Van de Beek je prizemno centrirao nakon krasne akcije, a Memphis Depay zabio za 1:0. Wijnaldum je u 21. minuti pucao preko gola, a u 32. minuti već je 2:0.

Ponovno su gosti probili lijevu stranu portugalske momčadi, de Ligt je centrirao, a Ryan Babel povisio na 2:0. Quaresma je imao lijepu priliku u 37. minuti, no akcija mu je bila prekinuta zbog zaleđa, a dvije minute kasnije Bruno Fernandes pucao je ravno u Barceloninog golmana Cillessena.

Depay je u 43. minuti mogao postići i svoj drugi gol, no glavom je pucao ravno u Lopesa. Međutim, svega četiri minute kasnije nakon slobodnog udarca de Ligt je glavom prenio loptu do Van Dijka, koji poluvolejom povisuje na 3:0.

U nastavku smo prvi put vidjeli da je i Cristiano Ronaldo na utakmici kad je u 59. minuti uputio centaršut ravno u ruke Cillessena. Samo dvije minute kasnije Cancelo je zbog oštrog prekršaja nad Vilhenom zaradio crveni karton i do kraja utakmice Nizozemska je mirno privela susret kraju.