Odlične partije hrvatskih reprezentativaca u Fiorentini...

Igrači Fiorentine slave pogodak/Foto: facebook.com/ACFFiorentina

Nogometaši Fiorentine bili su uvjerljivi u 15. kolu talijanske Serie A protiv Udinesea, a veliki obol novoj pobjedi viola (3:0) dali su i hrvatski reprezentativci Nikola Kalinić i Milan Badelj.

Domaćini su do vodstva stigli u 26. minuti; Milan Badelj ‘opalio’ je s dvadesetak metara, a lopta je na putu prema mreži okrznula Nikolu Kalinića te završila iz leđa Orestisa Karnezisa. Pogodak je, prema službenoj statistici, upisan Badelju, premda neki talijanski izvjestitelji kao strijelca navode Kalinića.

Viole su povećale prednost u 62. minuti kad je Kalinić izborio jedanaesterac kojega je realizirao Josip Iličić, a konačan rezultat postavio je četiri minute prije isteka vremena poslije ubačaja iz kuta Gonzalo Higuain.

Kalinić i Badelj na travnjaku su proveli svih 90 minuta, dok Ante Rebić i Stipe Perica nisu ulazili u igru s klupe za pričuve.

Fiorentina je tako iskoristila kiks Napolija i popela se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice; Napuljani su neočekivano poraženi na gostovanju kod Bologne s 3:2, a gostujuće pobjede upisali su i Chievo, Empoli i Sassuolo.