Dnjipro je uzeo veliki bod protiv Napolija u gostima, dok je Sevilla praktički osigurala prolaz u finale sigurnom (3:0) pobjedom nad Fiorentinom Milana Badelja...

Milan Badelj/Foto: Gettyimages

Hrvatski napadač Nikola Kalinić neće po dobrome pamtiti prvu utakmicu polufinala Europske lige. Dnjipro je, doduše, odradio vrlo dobar posao protiv Napolija i osvojio bod na uvijek vrućem gostovanju u Napulju, no negdašnji je ofenzivac Hajduka odigrao jednu od onih ‘utakmica za zaborav’.

Ukrajinski je sastav, ipak, i na San Paolu potvrdio kako je najugodnije ovogodišnje iznenađenje europskih natjecanja te si priskrbio ogromnu šansu da pred svojim navijačima izbori plasman u finale Europske lige

Jedan od najzaslužnijih za dobar rezultat jest vratar Boyko koji je obranio najmanje četiri odlične prilike domaćina, a zgoditak za izjednačenje djelo je Seleznjova – pogodio je 29-godišnji Ukrajinac tek koju minutu nakon što je na teren istrčao upravo umjesto Nikole Kalinića. Napoli je u vodstvo došao u 50. minuti, strijelac je bio David Lopez.

U drugoj utakmici poluzavršnice Europske lige Fiorentina je, na čelu s Milanom Badeljem, teško stradala na Sanchez Pizjuanu. Branitelj naslova prvaka na svom je stadionu praktički riješio pitanje putnika u finale, pobijedivši s ‘lakih’ 3:0.

Sevillin pothvat još je značajniji ako se zna da viole u europskim gostujućim utakmicama nisu izgubile nevjerojatnih 19 utakmica u nizu, odnosno od 2007. godine.

Badelj se savršeno uklopio u sivilo svoje momčadi, a bio je i krivac za drugi pogodak domaćina. Izgubio je jednu loptu u ‘opasnoj zoni’ početkom drugog poluvremena, a prigodu su iskoristili asistent Vitolo i strijelac Vidal. Hrvatski je veznjak bio primoran napustiti travnjak u 66. minuti nakon neugodnog sudara sa Stephanom M’Bijom, a uglavnom je dobio loše ocjene.

U sudačku bilježnicu u rubriku strijelaca još je jedan pogodak dodao Aleix Vidal, dok je konačan rezultat petnaest minuta prije kraja postavio Gameiro.