[VIDEO] Kalinić promašio penal, Badelj ozlijeđen

Od ostalih nedjeljnih utakmica 35. kola Serie A izdvajamo podjelu bodova između Sassuola i Fiorentine. Navedeni susret je završio 2:2, vidjeli smo četiri gola, pregršt kartona i promašeni jedanaesterac.

Nažalost nesretni izvođač penala za Viole je bio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić kojem je u 33. minuti Consigli obranio kazneni udarac kod rezultata 0:0. Ipak, Fiorentina dolazi u vodstvo preko mladog talijanskog talenta Chiese već u 37. minuti, a s minimalnim vodstvom Fiorentine se odlazi na poluvrijeme. U nastavku susreta dolazi do potpunog preokreta koji započinje u 72. minuti kada kapetan gostiju Rodriguez ruši Berardija u šesnaestercu i zarađuje drugi žuti karton. Iz druge najstrože kazne na susretu je siguran Politano, da bi još jedna zamjena Iemello deset minuta nakon toga donijela preokret Sassuolu. Kada se činilo da će Neroverdi odnijeti sve bodove, ukazao se Federico Bernardeschi koji svojim 11. ovosezonskim golom donosi bod Fiorentini.

Od hrvatskih nogometaša Nikola Kalinić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Milan Badelj iz igre morao već u 16. minuti zbog ozljede.

Prava golijada se mogla vidjeti u Rimu, u susretu Lazija i Sampdorije gdje su gledatelji mogli vidjeti čak 10 golova. Domaći Lazio je razbio Sampdoriju s 7:3, a čak šest različitih igrača se upisalo u strijelce kod Lazija. Pred kraj utakmice je iskusni Quagliarella samo ublažio potop Sampa s dva uzastopna gola.

Serie A, rezultati 35. kolo:

Napoli – Cagliari 3:1 (Mertens 2′, 49′, 67’/Farias 90+2)

Juventus – Torino 1:1 (Higuain 90+2/Ljajić 52′)

Udinese – Atalanta 1:1 (Perica 53’/Cristante 41′)

Empoli – Bologna 3:1 (Croce 5′, Pasqual 38′, Costa 46’/Verdi 11′)

Pescara – Crotone 0:1 (Tonev 71′)

Sassuolo – Fiorentina 2:2 (Politano 74′ P, Iemello 85’/Chiesa 37′, Bernardeschi 90+4′)

Genoa – Inter 1:0 (Pandev 70′)

Chievo – Palermo 1:1 (Pellissier 67′ P/Goldaniga 88′)

Lazio – Sampdoria 7:3 (Keita 2′, Immobile 19′ P, 70′, Hoedt 36′, F.Anderson 38′ P, de Vrij 45′, Lulić 65’/Linetty 32′, Quagliarella 72′, 90′ P)

Milan – Roma 20:45h