Prvijenac našeg reprezentativca u Serie A...

U petom kolu talijanske Serie A, Nikola Kalinić je postigao svoj prvi gol u talijanskom prvenstvu. Fiorentina je ugostila Bolognu i slavila s 2:0. Prvi gol je postigao Poljak Blaszczykowski, a konačnih 2:0 postavlja naš reprezentativac, koji je ušao u igru u 56. minuti. Za Viole je Milan Badelj odigrao cijeli susret, a u početnih jedanaest je bio i Ante Rebić, koji je igru napustio deset minuta prije kraja. Bagadur nije bio u sastavu.

Milanski Inter je nakon ovog kola i dalje stopostotan. Na San Siru su pobijedili Hellas Veronu 1:0 golom Mela. Ivan Perišić je za domaćine odigrao svih 90 minuta, dok Marcelo Brozović nije ulazio s klupe.

Napoli našeg Ivana Strinića, koji nije ulazio u igru, išao je na noge Carpiju za kojega je Igor Bubnjić odigrao cijelu utakmicu. Susret je završio po navijače najgorim rezultatom 0:0.

Šime Vrsaljko i njegov Sassuolo upisali su važnu pobjedu na gostovanju kod Palerma. Jedini gol na utakmici vrijedan tri boda postigao je Floccari u 35. minuti. Vrsaljko je za goste igrao cijelu utakmicu, dok je Mato Jajalo za Palermo igrao do 56. minute.

Spomenimo kako je aktualni prvak Juventus bez ozlijeđenog Marija Mandžukića doživio novi šok na svom stadionu. Novopečeni prvoligaš Frosinone je na samom kraju utakmice postigao izjednačujući pogodak za 1:1 i tako upisao prvi bod u najvišem rangu natjecanja. Juventus je do toga vodio golom Zaze iz 50. minute.