[VIDEO] Katar najavio Svjetsko prvenstvo naslovom na Azijskom kupu

Katar je prvi puta u povijesti osvojio naslov azijskog prvaka.

Kada je prije devet godina dobio organizaciju Svjetskog nogometnog prvenstva 2022. godine, Katar je počeo ulagati u nogomet. Katar se nikad u povijesti nije kvalificirao na Mundijal, a na Azijskom kupu najbolji im je rezultat bio peto mjesto daleke 1984. i 1988. godine. Sve do danas, kada je Katar postao prvak Azije.

Japan – Katar 1:3 (0:2)

Navijači Katra nisu mogli poželjeti bolje otvaranje susreta. Već u 12. minuti Ali Almoez je pogodio sjajnim škaricama za 1:0, a 15 minuta kasnije Abdulaziz Hatim udvostručava vodstvo udarcem iz daljine.

Japan je u 69. minuti uspio smanjiti preko Takumija Minamina, a sve dvojbe oko pobjednika rješava asistent prva dva gola, Akram Afif golom iz kaznenog udarca.

Na samom natjecanju, Katar je primio samo jedan gol i to u finalu. Redom su do finala padali Libanon 2:0, Sjeverna Koreja 6:0, Saudijska Arabija 2:0, Irak 1:0, Južna Koreja 1:0 i UAE 4:0