[VIDEO] Bundesliga: Kiks Bayerna na Allianz Areni

Bundesligi Bayern Munchen odigrao je samo 2:2 protiv Wolfsburga na Allianz Areni.

Domaćini su upisali prvi prvenstveni remi. Bavarci su pred svojim navijačima odigrali 2:2 i samo uzeli bod protiv Wolfsburga. U 32. minuti kazneni udarac je skrivio Marcel Tisserand što je bila laka zadaća za Roberta Lewandowskog, koji dovodi Bayern u vodstvo. Do kraja poluvremena još jedan pogodak Bayerna kojeg je postigao Arjen Robben. Nizozemcu je to 92. gol za Bayern u prvenstvu i time se izjednačio s Elberom na vrhu liste najboljih strijelaca – stranaca u povijesti lige.

U drugom poluvremenu domaći navijači očekivali su novu uvjerljivu pobjedu, ali se Wolfsburg uspio vratiti. U 56. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, Maximilian Arnold nakon greške domaćeg vratara Svena Ulreicha smanjuje vodstvo Bayerna na 2:1. To je bio Ulriechov četvrti primljeni pogodak iz slobodnog udarca protiv Vukova. Robben i Ribery propuštaju sjajne prilike za Bayern, a nakon toga slijedi kazna u 84. minuti kada je za 2:2 pogodak postigao Daniel Didavi.

Nakon utakmice Thomas Muller rekao je: “Wolfsburg nije osvojio bod, mi smo im ga darovali“.