[VIDEO] Kockasti razbili Grčku! Fenomenalna partija Dalićevih momaka

Izabranici Zlatka Dalića pred 30.000 navijača na Maksimiru očitali su Grcima nogometnu lekciju.

Hrvatska nogometna reprezentacija odličnom je partijom otvorila dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo protiv Grčke i u Pirej odlazi s velikom prednošću rezultatom 4:1.

Izbornik Zlatko Dalić može biti iznimno zadovoljan predstavom svojih nogometaša unatoč izostanku stožernih igrača Milana Badelja i Marija Mandžukića.

Rapsodija na Maksimiru pred 30.013 gledatelja počela je već u 11. minuti kada je borbeni Kalinić presjekao jednu loptu koja je išla prema vrataru Karnezisu, a ovaj je nesmotreno srušio igrača Milana i dobio žuti karton, a sudac Rocchi je pokazao na bijelu točku.

Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Luka Modrić koji je loptu poslao u jednu, a Karnezisa u drugu stranu.

Već u 19. minuti Hrvatska ima 2:0. Strinić se sjurio po lijevoj strani, prizemno ubacio za Kalinića koji petom iz blizine prekrasno vara grčkog vratara. Hrvatska je u tim trenucima dominirala, a momčad Michaela Skibbea nije mogla preći centar.

Ipak, Grci su centar prešli u 30. minuti. Iz prekida na koje se toliko upozoravalo zabili su nam Grci i utišali Maksimir. Iz kornera je pogodio kapetan Sokratis.

Kada se možda očekivao pad u hrvatskoj igri, novi pogodak. Sada je s druge strane krenuo Vrsaljko, visoko i oštro ubacio na Perišića koji u punom trku zabija za 3:1

Do kraja poluvremena prijetila je Hrvatska, ali ostalo je spomenutih 3:1.

Odmah na početku drugog dijela grčki izbornik bio je primoran zamijeniti dva igrača,a do 70. minute i svu trojicu mahom zbog ozljeda. Hrvatsku to nije previše zanimalo i u 49. minuti već smo vidjeli novi gol, a njegov autor je Andrej Kramarić.

Vida je poslao dugu loptu na Vrsaljka koji ispred Karnezisa odnosi loptu, a Krama pogađa za visokih 4:1. Do kraja susreta odlični Kramarić je imao još nekoliko prilika, a najbolji pojedinac susreta bio je Luka Modrić koji je nekoliko puta fantastičnim asistencijama upošljavao svoje suigrače.

Do kraja su umjesto Kalinića, Kramarića i Modrića ušli Splićani Vlašić, Rebić i Pašalić, a prva dvojca stvarala su konstantnu opasnost Grcima.

U 90. minuti Grci su još jednom opasno prijetili preko Mitrogloua, ali Subašić je vrhunski obranio udarac glavom i Hrvatska je upisala drugu pobjedu u sedmom susretu protiv Grčke.

Uzvrat na Karaiskakisu igra se u nedjelju od 20:45.