Odličan Krama

(VIDEO) Kramarić u golgeterskom naletu, Brozović bez učinka s klupe

Andrej Kramarić upisao se u strijelce i treću utakmicu zaredom, ovoga puta u porazu svog Hoffenheima na gostovanju kod Schalkea. Hrvatski reprezentativac precizan je bio glavom u 78. minuti susreta, dok je kod domaćina Marko Pjaca u igru ušao tek u 75. minuti.

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je još jednu odličnu utakmicu u dresu svog Hoffenheima u 23. kolu njemačke Bundeslige, no to nije bilo dovoljno da sa suigračima iz Gelsenkirchena otputuje s bodovima u džepu.

Schalke 04 bio je mnogo bolji tokom čitave utakmice, a vidjelo se to i na semaforu: pogocima Thila Kehrera u 11. minuti i Breela Emboloa u 36. domaćini su imali pristojno vodstvo od 2:0 već pri odlasku na odmor, a do kraja su susreta gosti iz Hoffenheima uspjeli tek ublažiti poraz, premda je sudac utakmicu produžio čak sedam minuta te ukupno pokazao osam žutih kartona!

Kramarić je u dresu Hoffenheima odigrao svih 90 minuta, a u 78. minuti, samo tri minute nakon što je na teren u dresu Schalkea utrčao još jedan Hrvat Marko Pjaca, lijepo pogodio glavom za utješni zgoditak i konačnih 2:1.

Treća je ovo uzastopna utakmica u kojoj se Krama upisuje u strijelce na bundesligaškim travnjacima i njegov ukupno sedmi zgoditak ove sezone. Prošloga tjedna postigao je dva gola Mainzu u pobjedi 4:2, a početkom veljače bio je strijelac i u remiju s Herthom (1:1).

Schalke je ovom pobjedom ostao na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 37 bodova, dok je Hoffenheim u sigurnoj sredini poretka s 31 osvojenim bodom iz 23 utakmice.

Na talijanskim travnjacima, Inter je nastavio s lošim rezultatima, ovoga puta protiv Genoe u 25. kolu Serie A. Problemi (ozlijeđenog) Perišića i društva počeli su od samoga starta – Genoa je povela i šokirala goste u posljednjoj minuti prvog poluvremena i to autogolom Andree Ranocchia, inače prvim njegovim autogolom u čak 186 odigranih susreta u prvom razredu talijanskog nogometa.

Konačnih 2:0 postavio je Goran Pandev u 59. minuti, a nerazzuri do isteka 90. praktički nisu uspjeli niti ozbiljnije zaprijetiti vratima Perina. Ivan Perišić zbog ozljede ramena propustio je susret, dok je Marcelo Brozović u igru ušao tek u 77. minuti, nakon što je u prošlom ogledu neugodno izviždan od strane Interovih navijača.