[VIDEO] Kranjčar nemoćan: Luksemburški predstavnik izbacio Rangerse iz Europa Lige

Odigrane su prve dvije uzvratne utakmice prvog pretkola Europske lige, a uz jedno veliko iznenađenje saznali smo dva sudionika drugog pretkola.

Videoton je na gostovanju u Malti s Balzanom remizirao 3:3 i s ukupnih 5:3 prošao dalje. Već u trećoj minuti domaćin je poveo. Ljubomirac je prizemno centrirao, a Kaljević zabio. Svega 12 minuta kasnije Šćepović je na drugoj strani također prizemno centrirao, a Geresi izjednačio. Do preokreta dolazi u 23. minuti. Danko Lazović je odličnom loptom pronašao Šćepovića, koji rutinski kroz noge vrataru zabija za 2:1. Maltežani do novog izjednačenja dolaze u 56. minuti. Fenech je pronašao Effionga, koji lobom izjednačuje na 2:2. Mađari se u vodstvo vraćaju deset minuta prije kraja pogotkom Juhasza glavom, no Kaljević iz kaznenog udarca četiri minute prije kraja postavlja konačnih 3:3. Kod Videotona Marić je u igru ušao u 81. minuti.

U drugom susretu veliku senzaciju priredio je luksemburški Progres Niedercorn, koji je s 2:0 pobijedio te s ukupnih 2:1 izbacio Glasgow Rangers. Poveli su domaćini u 66. minuti kad je Thill prizemno centrirao, a Francoise zabio za 1:0. Do pobjede i prolaza dolazi devet minuta kasnije. Thill je iz slobodnog udarca s tridesetak metara zabio za 2:0 i odveo Progres dalje. Niko Kranjčar za poražene je odigrao cijeli susret.