[VIDEO] Krvnik Vatrenih oprostio se od nogometa, Hrvatskoj će uvijek ostati u bolnom sjećanju!

Semih je završio karijeru.

Rijetko tko je zaboravio ljetnu večer iz 2008. godine kada je Hrvatska igrala utakmicu četvrtine finala Europskog nogometnog prvenstva u Austriji i Švicarskoj.

Igrala se 122. minuta utakmice protiv Turske, koju su Vatreni vodili 1:0 pogotkom Ivana Klasnića. Međutim, tada se ukazao napadač Semih Senturk i maestralnim pogotkom probio mrežu Pletikose te odveo susret u izvođenje jedanaesteraca.

Tada su, još uvijek vidno šokirani Hrvati, potpuno pali te je svega jedan od četvorice igrača realizirao najstrožu kaznu i Turci su izborili polufinale.

Upravo taj, krvnik Vatrenih, oprostio se od nogometa u 35. godini života. U domovini su ga zbog spomenutog gola prozvali nacionalnim herojem, a igrao je isključivo za nekoliko turskih klubova. Najveći je trag ostavio u Fenerbahceu, za kojeg je postigao 56 golova u 205 utakmica, a karijeru je završio u Eskisehirsporu.