[VIDEO] Kup Hrvatske: Hajduk nakon jedanaesteraca srušio Lokomotivu i izborio finale!

Splićani su prvi finalisti.

Splitski Hajduk prvi je finalist hrvatskog nogometnog Kupa nakon što je nakon drame jedanaesteraca na Kranjčevićevoj izbacio Lokomotivu. Regularni dio završio je 1:1, a u raspucavanju jedanaesteraca rezultat je bio 4:2.

Nakon opreznog početka i početnog ispitivanja snaga u desetoj minuti vidjeli smo kako je Riječanin Ivan Bebek oštetio Hajduk. Said je prošao po lijevoj strani, a Majstorović ga srušio bez da je uopće dotaknuo loptu, no sudac je pogrešno procijenio da kontakta nije bilo te je dosudio korner. Dvije minute kasnije Ganac je pucao, no Šemper je upisao prvu obranu. U 20. minuti Mijo Caktaš je nakon centaršuta Bašića iz slobodnog udarca zabio za prednost Bilih, no gol mu je opravdano zbog zaleđa poništen.

Četiri minute kasnije Bašićevu loptu nakon slobodnog udarca Šemper odbija, a Borja Lopez pogađa gredu. U 29. minuti Gyursco je probio lijevu stranu i centrirao, no Barry glavom puca preko gola. Nastavile su se prijetnje po gol Lokosa, u 40. minuti Gyursco je izašao sam pred Šempera, no golman domaćina obranio je njegov udarac, da bi minutu prije odmora Juranović centrirao, a Said zamalo glavom pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prvog udarca na utakmici Lokosi su poveli. Bilo je to u 54. minuti kada slobodni udarac izvodi Majer, a Majstorović glavom zabija za 1:0. Nije dugo trajalo slavlje domaćina, samo četiri minute kasnije Gyursco je s lijeve strane prizemnom loptom pronašao Barryja, koji prolazi kroz trojicu igrača i izjednačuje.

U 72. minuti stopostotnu priliku imao je mladi Kovačević, koji je samo dvije minute ranije ušao u igru. Barry je centrirao, Šemper loše intervenirao, a Kovačević promašio prazna vrata. Osam minuta prije kraja iz velike udaljenosti pucao je Radošević, no ravno u Šempera i susret je otišao u produžetke.

Produžetak je otvorio Toma Bašić, no njegov udarac zamalo je prohujao pored desne stative. U drugom produžetku Krstanović i Chago nisu bili precizni pa je susret bio odlučen boljim izvođenjem jedanaesteraca. Već u prvoj seriji nakon pogotka Caktaša, Lovro Majer pucao je visoko preko gola. Uslijedili su golovi Saida i Ivanušeca, prije nego je Šemper obranio udarac Tome Bašića. No, tada i Musa puca pored gola, Filip povisuje na 3:1, a Havojić smanjuje na 3:2. Posljednji jedanaesterac izveo je Radošević, zabio ga i zasluženo odveo Bile u finale.