[VIDEO] Kup Hrvatske: Hajduk srušio Osijek na Gradskom Vrtu i izborio polufinale

Splićani su drugi polufinalisti.

Prije samo četiri dana Hajduk je na Poljudu ugostio Osijek i remizirao 1:1. Ovaj put, na Gradskom Vrtu, Osječani su ugostili Splićane povodom četvrtfinala hrvatskog Kupa. Prije početka utakmice Zoran Zekić dobio je dres s brojem 100 povodom njegove stote utakmice na klupi Osječana, koju neće pamtiti po dobrome. Naime, Hajduk je pobijedio 3:1 i prošao dalje.

Već u petoj minuti Bili su imali veliku priliku, no Ohandza je s ruba kaznenog prostora promašio loptu. Domaćin je tada preuzeo inicijativu, no pokušaje Grezde i Hajradinovića Stipica je branio lijepim obranama. Erceg je u 26. minuti iz daljine pucao visoko preko gola, a konačno, u 39. minuti Bili su poveli. Erceg je probio lijevu stranu i centrirao, a Ohandza ostao sam i nečuvan pored četvorice domaćih igrača u kaznenom prostoru i volejom savršeno zabio za vodstvo, s kojim se i otišlo na odmor.

Nastavak su Osječani otvorili furiozno. Deset minuta nisu dozvoljavali Hajduku prelazak na njihovu polovicu. Rezultiralo je to pogotkom Šimuneca, koji je bio opravdano poništen zbog zaleđa. Ipak, u 59. minuti Mirko Marić iskoristio je centaršut Hajradinovića i izjednačio na 1:1.

Ekspresno su Hajdukovci vratili prednost. Igrala se 68. minuta kada je Zoran Nižić glavom nakon kornera Bašića zabio za 2:1.

Do kraja susreta osim pregršt žutih kartona, nismo vidjeli ozbiljnijih prilika sve do sudačke nadoknade. Krenuli su Osječani na sve ili ništa, Hajdukovci su uzeli jednu loptu i krenuli u kontru tri na jednog. U konačnici, Ante Erceg zaobišao je golmana Antolovića i postavio konačnih 3:1. Tako se Hajduk pridružio Dinamu u polufinalu.