[VIDEO] Kup Konfederacija: Njemačka deklasirala Meksiko za finale

U Sočiju je odigrano i drugo polufinale Kupa Konfederacija, u kojemu je Njemačka i lakše od očekivanog sa 4:1 deklasirala Meksiko i izborila finale protiv Čilea u nedjelju.

Njemačka je krenula izrazito napadački, što im se isplatilo ranim pogotkom. Henrichs je prizemno s desne strane centrirao, a Leon Goretzka u šestoj minuti doveo Njemačku u vodstvo. Svega dvije minute kasnije Werner je prošao po desnoj strani i uposlio Goretzku, koji kroz noge Ochoe povisuje na 2:0 i postaje najbolji strijelac ovog natjecanja. Alanis je u 12. minuti upisao prvi udarac za Meksiko, no ravno u Ter Stegena, a Werner je sedam minuta kasnije imao novu veliku priliku, no Ochoa je upisao prvu obranu.

Tada su se prvaci Concacaf Gold Cupa konsolidirali i braća dos Santos imala su lijepu priliku u 34. minuti. Prvo je pucao Giovanni, a potom glavom i Jonathan, no oba pokušaja obranio je golman Barcelone. Chicharito je dvije minute kasnije pucao preko gola, a pet minuta prije kraja prvog dijela Herrerin pokušaj iz slobodnog udarca Ter Stegen je odbio u korner pa se na odmor otišlo s lijepom prednošću Njemačke.

Nastavak je otvorio Jimenez udarcem u Ter Stegena, prije nego je Werner na drugoj strani zamalo pucao pored gola. U 55. minuti Draxler je iz slobodnog udarca pucao ravno u Ochou, a do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 59. minuti. Nakon lijepe akcije Hector je prizemno ubacio, a Werner zabio za 3:0.

Pokušavali su tada Fabian i Layun, ali Ter Stegen je bio siguran, da bi Jimenez u 74. minuti glavom pogodio gredu. Golman Njemačke obranio je i pokušaj Marqueza glavom, ali ništa nije mogao minutu prije kraja, kad je Fabian nakon kratke kombinacije iz slobodnog udarca s preko 25 metara smanjio na 3:1. Ipak, konačnih 4:1 postavio je Younes u sudačkoj nadoknadi.