[VIDEO] Kup Konfederacija: Njemačka teže od očekivanog pobijedila Australiju

Odigrana je i posljednja utakmica prvog kola Kupa Konfederacija i to u skupini B gdje su svjetski prvaci igrali protiv Australije. Njemačka je u Rusiju doputovala s mladom i izmiješanom momčadi, no u prvom susretu upisala je minimalnu 3:2 pobjedu.

Već u petoj minuti Draxler je prošao po desnoj strani i prizemno centrirao, a Stindl u svom trećem reprezentativnom dresu zabio za prednost Njemačke. U 16. minuti Goretzka je centrirao, a Wagner s pet metara glavom pucao pored gola. Nastavio se pritisak Nijemaca te je u 22. minuti Draxler imao odličnu priliku, no Ryan je izbio njegov udarac u korner.

Samo minutu kasnije Wagner je lijepo izbjegao zamku za zaleđe, no pucao je zamalo pored gola, dok je udarac Brandta iz 27. minute ponovno obranio Ryan. Prvu veliku priliku na susretu za Klokane imao je Sainsbury u 37. minuti, koji je glavom nakon slobodnog udarca Mooya pucao pored gola. Ipak, Rogić je u 41. minuti iz daljine pucao te uhvatio Lena na krivoj nozi i izjednačio na 1:1. Međutim, Luongo je svega dvije minute kasnije napravio kazneni udarac, kojeg je Draxler smireno iskoristio i vratio prednost Elfu.

Već u trećoj minuti nastavka svjetski prvaci riješili su pitanje pobjednika. Kimmich je izvanrednim proigravanjem pronašao Goretzku, koji kroz ruke Ryana povisuje na 3:1. Mooy je u 56. minuti izveo slobodni udarac, Leno je loše reagirao, a na odbijenu loptu natrčao je Jurić i smanjio na 3:2, no do preokreta igrači Australije nisu došli. U 73. minuti Troisi je iz daljine pucao, no ravno u Lena.

15 minuta prije kraja Werner je imao odličnu priliku vratiti Njemačkoj prednost od dva gola razlike, no pogodio je stativu, a tri minute kasnije Kruse je imao priliku na drugoj strani, no pucao je ravno u golmana Elfa. Do kraja susreta nije bilo većih prilika i Njemačka je upisala minimalnu, ali zasluženu pobjedu.