[VIDEO] Kup Konfederacija: Portugal nakon veličanstvenog preokreta do bronce

Broncu na Kupu Konfederacija osvojila je momčad Portugala, koja je u susretu za 3. mjesto nakon produžetaka s 2:1 pobijedila Meksiko. Fernando Santos morao je u susret ući bez svoje prve zvijezde Cristiana Ronalda, koji je nakon poraza od Čilea u polufinalu napustio svoju reprezentaciju. S druge strane, izbornik Meksika Osorio na klupi je ostavio braću dos Santos.

Nakon početnog ispitivanja snaga na kišovitoj Otkrytiye Areni u Moskvi u 16. minuti Marquez je srušio Andre Silvu, a sudac iz Saudijske Arabije uz pomoć video tehnologije pokazao na bijelu točku. Međutim, Ochoa je Silvin pokušaj obranio, a iz kornera Nani puca preko gola. Sedam minuta kasnije Pizzi je pucao pored gola, a u 34. minuti konačno smo vidjeli i udarac Meksika, no Patricio je ispod grede izvadio Chicharitov pokušaj. Deset minuta prije kraja prvog dijela Martins je pucao visoko preko gola, a tri minute kasnije Ochoa je obranio Semedov pokušaj i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je u 52. minuti otvorio Moutinho udarcem visoko preko gola, a minutu kasnije Martins je pucao pored gola. Kazna je stigla u 54. minuti. Chicharito je prizemno centrirao, a Neto nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu za vodstvo Meksika od 1:0.

U 59. minuti Portugalci su napravili lijepu akciju, no Pizzi ju je okončao udarcem pored gola. Dvije minute kasnije Martinsov pokušaj glavom odličnom paradom u korner je izbio Ochoa, a nakon kornera Nani je glavom pucao pored gola. Vela je svoj prvi pokušaj imao u 65. minuti, no poluvolej mu je otišao pored gola.

Tada je pritisak europskog prvaka oslabio, a do novog pokušaja došao je Chicharito, no ponovno mu je Patricio obranio udarac. I Velin udarac minutu kasnije zaustavio je Patricio, a do izjednačenja dolazi u drugoj minuti sudačke nadoknade. Quaresma je centrirao, a Pepe predivno zabio za 1:1 i odveo susret u produžetke.

Patricio je još jednu veliku paradu upisao u trećoj minuti produžetka, kada je obranio pokušaj Lozana s dva metra. U 99. minuti Eliseu je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a šest minuta kasnije Layun je igrao rukom u kaznenom prostoru i sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Adrien Silva bio je precizan i preokrenuo rezultat.

Portugal vs Mexico

U prvoj minuti drugog produžetka Semedo je dobio drugi žuti karton zbog udarca nogom u glavu Lozana, što je dalo nadu Meksiku da može doći do pogotka. Međutim, Jimenez je sedam minuta prije kraja na drugoj strani također zaradio drugi žuti karton i Portugal je prvi put u povijesti osvojio broncu na ovom natjecanju.