[Video] Kutija šibica: Biberonu derbi, Pizzeria Stari Zagreb ne misli predati naslov

Cure iz MNK Alumnusa odigrale su za čistu desetku i prošetale se u finale.

Sjajne utakmice za Štefanje odigrane su na Kutiji, mnogobrojni gledatelji koji su ispunili dvoranu II Doma sportova su mogli uživati u pregršt dobrih poteza, neočekivanih i dramatičnih preokreta i lijepih golova.

ASO Ponos Krapina imala je tri puta vodstvo u regularnom dijelu, sedmerac za pobjedu, ali ništa im od toga nije bilo dovoljno za polufinale protiv sretnog Big Bang Teama. Na svaki gol ASO Ponosa ( Vincelj, Gamilec, Majcenić ) Big Bang je imao odgovor ( Karamatić, Mikulić , Leko ). Nakon promašaja Jerka Leke u drugoj seriji sedmeraca Gamilec je pucao za pobjedu, ali noga mu je zadrhtala, iskusni Mario Švigir mu je obranio udarac, a nakon njega i Majcenićev šut odlazi preko gola. Mikulić je dvaput bio precizan bilo je to dovoljno za sjajni preokret.

MNK Cvjetno Poliklinika Milojević očekivano je prošla Podstranu rezultatom 3:1. Mihovil Prgomet i Hrvoje Penava bili su precizni u završnici prvog poluvremena, Jakov Šarić je u 31. uspio smanjiti, a nedugo zatim u 33. minuti Sadat Ziberi postavlja konačni rezultat.

Istim rezultatom 3:1 slavio je prošlogodišnji prvak Pizzeria Stari Zagreb nad IQ Bar&Kerschoffsetom. Mario Rac doveo je pizzamajstore u prednost golovima u 17. i 25. minuti. Vedran Mesec u 33. je potvrdio prolazak, a Ante Mihaljević u 39. minuti zabio počasni gol za smanjenje rezultata.

Glavni i najiščekivaniji dvoboj večeri bio je između Biberon Amarene i CB Dobermanna. Pregršt reprezentativaca u jednoj i drugoj ekipi nije bez razloga najavilo ovaj meč finalima prije finala. Slobodan Rajčević u 16. minuti zabio je za CB Dobermann, a rezultat je kratko stajao na semaforu jer je već u 18. minuti izjednačio Nikola Pavić. Već u drugoj minuti nastavka Pavić još jednom matira Luketina, Dobermann je do kraja utakmice pokušavao izjednačiti no nije im pošlo za nogom i već u četvrtfinalu se (ne)srećom ždrijeba opraštaju od natjecanja.

SC Flegar sjajno je ušao u utakmicu protiv favorizirane Matan Nekretnine, u osmoj minuti Velimir Žunac ih je doveo u vodstvo i to je bio rezultat koji je stajao do odlaska na poluvrijeme. U prvoj minuti nastavka Amer Jukan donosi izjednačenje, a nedugo zatim Matan Nekretnine okreću rezultat preko Marija Garbe. Do kraja susreta Jukan je još jednom pogodio, a konačni rezultat postavio Ivica Šajfar.

Ipa Zagreb izgubila je 2:1 od Sofre iako su oni postigli dva pogotka. Na prvi gol se čekalo do 26. minute kada Antun Labak zabija za Sofru. Prednost im je udvostručio Igor Kraljević autogolom u 35. minuti. U istoj minuti Tomica Vincelj vratio je Ipu u igru za prolaz u finale, ali mreže se ipak više nisu tresle.

MNK Alumnus u drugoj brzini je projurio u finale pokraj igračica ekipe Super Stars. 10:0 izuzetno visok rezultat, pogotovo za polufinalnu utakmicu. Martina Krog bila je najefikasnija sa tri gola, Mateja Zver dodala je dva.

Upola manje, ali više nego dovoljno efikasne bile su igračice ŽMNK MC Plus koje su sa 5:1 pobjedile ŽNK Agram. Predvodila ih je Matea Javorović sa dva gola, Pezelj, Pejić i Mihić su također zabijale, a počasni gol za Agram zabila je Ana Pavičić.