[VIDEO] Kvalifikacije SP: Island potvrdio put u Rusiju, Finska i Turska podijelile bodove

UEFA / Island

Posljednje kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji na prvom mjestu skupine I dočekao je Island. Kosovo su dočekali s dva boda prednosti ispred Hrvatske i Ukrajine.

Island je potvrdio ulogu favorita na utakmici protiv Kosova i pokušao mirnom igrom stići do protivničkog gola. Prvu priliku propustio je Bodvarsson, uputio je snažan udarac, a lopta je sletjela pored gola. Deset minuta kasnije Sigurdsson se našao još u ljepšoj prilici, no sjajan udarac također nije završio u mreži Kosova i ostalo je kod rezultata 0:0. Island je bolju igru potvrdio u 40. minuti, Sigurdsson se poigrao gostujućom obranom i napad završio pogotkom te njegova reprezentacija na odmor odlazi s prednošću.

U drugom poluvremenu slika se nije mijenjala i Island je sigurno držao prednost iz prvog dijela. Na polovici drugog poluvremena Island povećava prednost na 2:0 i potvrđuje prvo mjesto u grupi. Još jednom se kod pogotka našao Sigurdsson, koji je na pet metara dodao Gudmundssonu koji sigurno zabija za povećanje vodstva. Utakmica je završena pobjedom od 2:0 i Island je zasluženo slavio pobjedu i odlazak u Rusiju s osvojena 22 boda, što je njihov prvi Mundijal u povijesti.

Na rasporedu je bio i susret između Finske i Turske, obje reprezentacije bile su van mogućnosti osvajanje mjesta za prolazak. Prvu priliku imala je Turska tek u 31. minuti, kada je blokiran udarac Özyakupa. Ozbiljnijih prilika nije više bilo i prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0.

U nastavku susreta otvorila se golijada na obje strane, gosti su poveli u 57. minuti, odlično se na 22 metra okrenuo Tosun i neobranjivo pucao u lijevu stranu vratara Finske. Domaćin dolazi do izjednačenja sedamnaest minuta kasnije, na drugoj vratnici na dodavanje Loda našao se sam Arajuuri i poravnao na 1:1. Finsku obranu još jednom je probio Tosun, ponovo se odlično snašao na rubu kaznenog prostora i precizno gađao za novo vodstvo Turske. Finska se ponovo nije predala i u 88. minuti su stigli do novog boda, Soiri je prošao lijevom stranom i na jedanaest metara našao samog Pohjanpala, koji sigurno zabija. Susret je završen podjelom bodova, Turska je završila kao četvrta u skupini, dok su Finci ostali na petom mjestu.