[VIDEO] Kvalifikacije SP: Portugal na svjetskom prvenstvu, u preostalim utakmicama pobjede domaćina

Portugalska radost (@uefaeuro)

Večeras su odigrane utakmice desetog kola skupine B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Najzanimljiviji susret večeri odigran je Portugalu, gdje su se protivnici borili za prvo mjesto u skupini, na kraju je bolje prošao domaćin. Švicarci nisu smjeli izgubiti s dva gola ili više, a Portugal je na kraju slavio s 2:0, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta.

Portugalci su znali što im je potrebno za direktni prolazak na svjetsko prvenstvo u Rusiji te su tako i krenuli u samu utakmicu. Do prave prilike Portugal je stigao u 32. minuti, na lijevoj strani u prilici se našao Bernardo Silva, snažan udarac obranio mu je Sommer i ostalo je kod 0:0. U posljednjih petnaest minuta kontrolu je preuzeo Portugal, što su naplatili u 41. minuti, ubačaj Bernarda Silve je nakon nekoliko odbijanaca u vlastitu mrežu skrenuo Djourou i na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćina od 1:0.

Reprezentacija Švicarske kao da nije bila u toj utakmici, jer i u drugom dijelu susreta nisu ostvarili izglednije prilike. Portugal je do vodstva s 2:0 stigao u 57. minuti, odlično dodavanje Bernarda Silve iskoristio je Andre Silva i domaćin je bio jednom nogom već u Rusiji. Gosti su najozbiljnije zaprijetili deset minuta kasnije, u prilici se našao Seferović koji nije uspio preciznije preusmjeriti udarac Shaqirija. U posljednjem dijelu utakmice prilike za pogotke ispustili su Portugalci, u 79. minuti zaustavljen je udarac Pepea, a samo minutu kasnije u odličnoj prilici našao se Ronaldo, kojeg zaustavlja gostujući vratar. Odličan susret odigrali su Andre Silva i Bernardo Silva, a Bernardo se našao u odličnoj prilici nakon poigravanja gostujućom obranom, iznudio je samo korner. Portugalci su zasluženo slavili pobjedu i odlaze na Svjetsko prvenstvo.

Posljednje kolo ponudilo je i susrete između Mađarske i Farskih Otoka te Latvije i Andore. Latvija je uvjerljivo slavila na utakmici s Andorom, u oba poluvremena postigli su po dva zgoditka. U vodstvo je Latviju poveo Ikaunieks u 11. minuti, pogodio je glavom. Sedam minuta kasnije 2:0 vodi domaćin, Sabala se našao na drugoj stativi i zabio u prazna vrata. U drugom poluvremenu još jednom je zabio Sabala, dok je konačnih 4:0 postavio Tarasovs u 63. minuti. Mađarska je otpor Farskih Otoka slomila tek u 81. minuti, iz drugog pokušaja pobjednički pogodak postigao je Bode. Mađarska je završila na trećem mjestu, Farski Otoci su mjesto niže, a na samom dnu su ostale Latvija i Andora.