Medveščak je porazom zaključio gostujuću turneju...

U posljednjoj utakmici turneje po Istoku Medveščak je poražen od Lade 5:2. Utakmicu je obilježilo loše suđenje. Trener Gordie Dwyer je izjavio: “Čestitam Ladi na pobjedi. Mi nismo odigrali dovoljno kvalitetno. Bili smo loši u posjedu i kontroli paka, a što je utakmica odmicala mi smo protivniku davali sve više samopouzdanja. Nismo se držali plana i nismo igrali svoju igru. Utakmicu je odlučilo isključenje u posljednjoj trećini. Tada su domaćini iskoristili ponuđenu priliku. Ovo je igra koju odlučuju detalji.”

Utakmica je počela prilično izjednačeno, no ipak Masalskis imao više posla od Taylora. Medveščak je s obzirom na ovosezonske rezultate obje momčadi, ali nije uspio to pokazati na ledu. U samom otvaranju utakmice neopravdano je poništen pogodak Bjorkstranda. U osmoj minuti je Bočarov doveo domaćine u vodstvo, no već minutu kasnije Kvapil je lijepim udarcem pogodio za izjednačenje. Bilo je to na power playu. Sjajni češki napadač je s lijevog kruga za podbacivanje odlično iskoristio prazan prostor pred vratima domaćina. Ostatak prve dionice također je prošao u izjednačenoj igri.

No, u drugoj je trećini Lada preuzela dominaciju. Domaći su stvarali više prilika, no Medveščak je ipak uspio s 1:1 ući u posljednji period igre. U 43. minuti Jämtin je zbog udarca palicom zaradio 5+20 kaznenih minuta. Lada je to uspjela iskoristiti s dva pogotka, a strijelci su bili Šenfeld i Krisanov. Tada se igra Medvjeda raspala, umor je došao do izražaja, a Lada je stigla do 5:1 pogocima Mastrjukova i Bočarova. U završnici je Medveščak čak imao situaciju šest na tri (dva isključenja i izlazak vratara), ali Ladin penalty kill je tada pokazao vrhunsku igru. U 58. minuti je spretni Brule ipak malo ublažio poraz.

U subotu u 17:30 u Ledenoj gostuje Avtomobilist. Medveščak je šesta momčad Zapada s 34 boda, sedam bodova i tri utakmice više od devetoplasiranog Dinama iz Minska.