[VIDEO] Liga nacija: Engleska pobijedila Španjolsku i otežala Hrvatskoj, BiH sigurna, Finci šokirali Grke

Zanimljivi rezultati su iza nas.

Odigrane su i večernje utakmice Lige nacija, a vidjeli smo dosta iznenađenja.

U Ligi A najveće iznenađenje u skupini u kojoj je i Hrvatska priredila je Engleska, koja je s 3:2 pobijedila Španjolsku. Bio je to engleski blitzkrieg u prvih pola sata kada su Raheem Sterling s dva gola i Marcus Rashford doveli Tri Lava do 3:0 prednosti. U nastavku su Paco Alcacer i Sergio Ramos smanjili na konačnih 3:2, a ovim rezultatom Hrvatska ima sve manje šanse za ostanak u Ligi A. Sada su Hrvatskoj za ostanak u Ligi A potrebna minimalno četiri boda iz preostale dvije utakmice.

U Ligi A vidjeli smo još jednu gostujuću pobjedu, Švicarska je golovima Seferovića i Langa s 2:1 pobijedila Island, za kojega je gol postigao Alfred Finnbogason devet minuta prije kraja.

Bosna i Hercegovina je, po tko zna koji put, na krilima dvostrukog strijelca Edina Džeke s 2:0 pobijedila Sjevernu Irsku u Ligi B.

U Ligi C vidjeli smo šokantnu, 2:0 pobjedu Finske nad Grčkom i 3:3 remi Estonije i Mađarske, dok je u Ligi D Luksemburg iskoristio remi bez pogodaka između Bjelorusije i Moldavije te s 3:0 razbio San Marino.

Liga nacija:

Liga A, skupina 2

Island 1:2 Švicarska (Finnbogason 81. / 52. Seferović, 67. Lang)

Liga A, skupina 4

Španjolska 2:3 Engleska (Alcacer 58., Ramos 90+8. / 16., 38. Sterling, 30. Rashford)

Liga B, skupina 3

BiH 2:0 Sjeverna Irska (Džeko 27., 73.)

Liga C, skupina 2

Finska 2:0 Grčka (Soiri 46., Kamara 89.)

Estonija 3:3 Mađarska (Luts 20., Patkai 70. – ag, Anier 79. / 24. Nagy, 54., 81. Szalai)