[VIDEO] Liga nacija: Griezmann s dva gola preokrenuo i srušio Nijemce, Slovenija do boda sa Ciprom

Nema više Lige nacija do studenog.

Odigrane su posljednje utakmice Lige nacija za mjesec listopad, a ponovno smo vidjeli pokoje iznenađenje.

Veliki derbi odigrali su Francuska i Njemačka u Ligi A, a završilo je 2:1 za Francuze. Poveli su Nijemci golom Tonija Kroosa iz kaznenog udarca, da bi Hernandez u 62. minuti centrirao, a Antoine Griezmann glavom odlično s desetak metara izjednačio.

Nakon kontroverznog kaznenog udarca Griezmann je svojim drugim golom deset minuta prije kraja donio preokret i pobjedu Trikolorima.

Dvije minimalne, identične pobjede vidjeli smo u Ligi D. Ukrajina je golom Ruslana Malinovskog pobijedila Češku 1:0, dok je u susjedskom derbiju gol Harryja Wilsona iz slobodnog udarca donio pobjedu Walesu nad Republikom Irskom.

I u Ligi C vidjeli smo dvije utakmice. Mohamed Elyounoussi donio je pobjedu Norveškoj nad Bugarskom od 1:0 te ju odveo na vrh skupine 3, dok je Slovenija remizirala sa Ciprom. Fotis Papoulis doveo je goste u vodstvo, no nakon crvenog kartona Kastanosa, Skubic je sedam minuta prije kraja uspio izjednačiti. U sudačkoj nadoknadi pocrvenila su još dva igrača, po jedan sa svake strane, a riječ je o Iličiću Demetriou.

Vrijedi izdvojiti i uvjerljive, 4:0 pobjede Kazahstana i Armenije nad Andorom i Makedonijom u Ligi D te preokret i 2:1 pobjedu Gibraltara nad Lihtenštajnom.

Liga nacija:

Liga A, skupina 1

Francuska 2:1 Njemačka (Griezmann 62., 80. – 11m / 14. – 11m Kroos)

Liga B, skupina 1

Ukrajina 1:0 Češka (Malinovskyi 43.)

Liga B, skupina 4

Republika Irska 0:1 Wales (58. Wilson)

Liga C, skupina 3

Slovenija 1:1 Cipar (Skubic 83. / 37. Papoulis)

Norveška 1:0 Bugarska (Elyounoussi 31.)

Liga D, skupina 1

Kazahstan 4:0 Andora (Seidakhmet 21., Turysbek 39., Gomes 61. – ag, Murtazayev 74.)

Latvija 0:3 Gruzija (8. Kankava, 29. Gvilia, 61. Chakvetadze)

Liga D, skupina 4

Armenija 4:0 Makedonija (Pizzelli 12., Movsisyan 67., Ghazaryan 81., Mkhitaryan 90+4.)

Gibraltar 2:1 Lihtenštajn (Cabrera 61., Chipolina 66. / 15. Salanović)