[VIDEO] Liga nacija: Italija se protiv Poljske spasila s bijele točke, pobjede Rusije, Srbije i Albanije

Još jedan dan je iza nas.

Završen je i drugi dan novog Uefinog natjecanja, Lige nacija, a iza nas su dosta zanimljivi rezultati.

Jedinu utakmicu Lige A odigrali su Italija i Poljska, a na Renato Dall’Ara u Bologni završilo je neodlučeno, 1:1. Poljake je u vodstvo doveo Piotr Zielinski uz samu vratnicu u 40. minuti, no bod Azzurima je donio Jorginho iz kaznenog udarca, kojeg je skrivio Jakub Blaszczykowski, 12 minuta prije kraja.

I u Ligi B vidjeli smo jedan susret u kojemu su Rusi usred Turske na Senol Gunes Spor Kompleksi Yeni Stadyum u Trabzonu pobijedili Tursku 2:1. Već u 13. minuti Kuzyayev je glavom prebacio loptu na drugu stranu, gdje ju je dočekao Denis Cheryshev i odličnim volejom zabio za prednost Rusa, no četiri minute prije odmora Aziz je odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačio. Ipak, u 49. minuti Gazinskiy je uputio centaršut prema Artemu Dzyubi, koji je izašao sam na Kirintilija i donio tri boda domaćinu netom završenog Mundijala.

U Ligi C vidjeli smo tri susreta. I dok su Rumunjska i Crna Gora remizirali bez pogodaka, Albanija i Srbija minimalnim, 1:0 pobjedama, pobijedili su Izrael odnosno Litvu. U Ligi D Azerbajdžan je remizirao s Kosovom, dok su Farski Otoci s 3:1 nadigrali Maltu i zasjeli na vrh skupine 3.