[VIDEO] Liga nacija: Portugal pobijedio Italiju, Kosovo do prve pobjede, Srbiji bod s Rumunjskom

Odigrane su i današnje utakmice.

Današnje utakmice drugog kola Lige nacija su iza nas, a vidjeli smo dosta zanimljivih rezultata. Najveći derbi igrali su Portugal i Italija u Ligi A, a Portugalci su slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Andre Silve nakon dodavanja Brume s lijeve strane.

Na Friends Areni u Stockholmu Švedska je ugostila Tursku u Ligi B i izgubila 3:2. Poveli su Šveđani u 35. minuti kada je Isaac Kiese Thelin iskoristio povratnu loptu Augustinssona glavom te zabio za prednost. Isti igrač u četvrtoj minuti nastavka proigrao je Claessona, koji eurogolom povećava prednost Blagulta, da bi Hakan Calhanoglu dvije minute kasnije nakon Topalovog centaršuta smanjio na 2:1. Za izjednačenje je zabio Emre Akbaba dvije minute prije kraja, a isti igrač u drugoj minuti sudačke nadoknade donio je preokret i pobjedu Turskoj.

Čak tri utakmice vidjeli smo u Ligi C, od kojih su u dvije igrali naši susjedi. Crna Gora je golom Savića iz kaznenog udarca i Jankovića s 2:0 pobijedila Litvu, dok je Srbija dva puta vodila pogotcima Aleksandra Mitrovića, no Rumunji su se dva puta vraćali u susret i preko kaznenog udarca Stanciua te gola Tucudeana nakon kornera Stanciua došli do boda.

Vrijedi spomenuti i kako su u Ligi D Andora i Kazahstan, odnosno Malta i Azerbajdžan remizirali 1:1, dok je Kosovo golovima Arber Zenelija i Atdhe Nuhiua pobijedilo Farske Otoke 2:0.

Liga nacija, drugo kolo:

Liga A, Skupina 3

Portugal 1:0 Italija (Andre Silva 48.)

Liga B, Skupina 2

Švedska 2:3 Turska (Kiese Thelin 35., Claesson 49. / 51. Calhanoglu, 88., 90+2. Akbaba)