[VIDEO] Liga nacija: Španjolska nakon preokreta pobijedila Englesku i najavila težak zadatak Vatrenima!

Odigrane su i večernje utakmice.

Večerašnje utakmice prvog kola Lige nacija su iza nas, a posebnu pozornost privukao je susret Lige A i skupine četiri, u kojoj se nalazi i Hrvatska.

Susrela su se dva europska velikana, na Wembleyju je Engleska ugostila Španjolsku i nakon preokreta izgubila 2:1. U 11. minuti Luke Shaw odličnom asistencijom pronašao je Rashforda, koji je izbjegao pažnji svog čuvara i zabio za 1:0. Svega dvije minute kasnije Rodrigo je ušao u kazneni prostor i povratnom loptom pronašao Saul Nigueza, koji izjednačuje, da bi Thiago Alcantara iz slobodnog udarca u 32. minuti pronašao upravo Rodriga, koji donosi preokret i pobjedu Furiji. U svim statističkim segmentima, posjedu lopte, udarcima, točnim dodavanjima i obranama, Španjolci su bili bolji te nagovijestili težak zadatak za Hrvatsku u Elcheu.

U ostalim susretima Grčka je pogotkom Kostasa Fortounisa iz 14. minute pobijedila Estoniju s minimalnih 1:0, dok je Luksemburg priredio pravu senzaciju i s visokih 4:0 pobijedio Moldaviju.