[VIDEO] Liga nacija: Švicarska s pola tuceta razbila Island, BiH srušila Sjevernu Irsku

Odigrane su popodnevne utakmice.

Popodnevne utakmice novog Uefinog natjecanja, Lige nacija, su iza nas, a većih iznenađenja nije bilo.

Najveći derbi igran je u Ligi A gdje je Švicarska u St. Gallenu deklasirala Island sa čak 6:0. Već u 13. minuti Rodriguez je dodao do Zubera, koji fantastičnim udarcem od grede dovodi Švicarce u prednost. Fabian Schar deset minuta kasnije izveo je slobodni udarac, a Zakaria povisio na 2:0, da bi u 53. minuti Xherdan Shaqiri odličnim slobodnim udarcem zabio za 3:0. U 67. minuti Schar je petom pronašao Seferovića, koji povisuje na 4:0, četiri minute kasnije Seferović je prizemno centrirao, a Ajeti povisio na 5:0, a 11 minuta kasnije Mehmedi je nakon Zakarijeve lopte postavio konačnih 6:0.

U B ligi također smo vidjeli jedan susret u kojemu je BiH gostovala na Sjevernoj Irskoj i pobijedila 2:1. Edin Džeko u 36. minuti je prizemno centrirao, a Duljević zabio za 1:0, da bi Šarić u 64. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg golmana i povisio na 2:0. Grigg je u trećoj minuti sudačke nadoknade samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

Finska je pogotkom Teemu Pukkija nakon soloprodora pobijedila Mađarsku s minimalnih 1:0, dok je Bjelorusija razbila San Marino 5:0.

Liga nacija, prvo kolo:

Liga A, Skupina 2

Švicarska 6:0 Island (Zuber 13., Zakaria 23., Shaqiri 53., Seferović 67., Ajeti 71., Mehmedi 82.)

Liga B, Skupina 3

Sjeverna Irska 1:2 Bosna i Hercegovina (Grigg 90+3. / 36. Duljević, 64. Šarić)

Liga C, Skupina 2

Finska 1:0 Mađarska (Pukki 7.)

Liga D, Skupina 2

Bjelorusija 4:0 San Marino (Stasevich 4., Dragun 26., 87., Saroka 67. – 11m, Kovalev 90+1.)