[VIDEO] Liga prvaka: Alvesove asistencije i Higuainovi pogotci srušili Monaco

Juventus je napravio veliki posao u približavanju finalu Lige prvaka, nakon što je u prvoj utakmici polufinala s 2:0 na Stade Louis Il pobijedio Monaco. Time je velika serija od 13 uzastopnih pobjeda Kneževa na domaćem terenu prekinuta, a Juventus ima priliku u uzvratu potvrditi plasman u svoje drugo finale u posljednje tri sezone.

Gosti su u potpunosti dominirali uvodnim dijelom susreta, no Monaco je bio taj koji je imao prvu priliku. Ipak, Mbappe je glavom u 12. minuti pucao ravno u Buffona. Četiri minute kasnije isti igrač propustio je veliku priliku, nakon što se našao sam pred Buffonom, no Talijan je obranio njegov pokušaj poluvoleja. U 20. minuti pucao je i Falcao, no Buffon je i njegov pokušaj izbio u korner.

I nakon silnih neiskorištenih prilika Kneževa, do vodstva je dodao Juve. Igrala se 29. minuta kad je Marchisio proigrao Dybalu, koji petom dodaje za Higuaina. Argentinac je povukao polukontru i dodao za Alvesa, koji petom vraća loptu Higuainu, a on iz prve zabija za 1:0.

U 38. minuti Dybala je pokušao iz slobodnog udarca, no Subašić je upisao prvu večerašnju obranu i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom talijanske momčadi.

Već u 65. sekundi nastavka Falcao je pucao s osam metara, no Buffon je ponovno bio na mjestu, a u 51. minuti Gigi je obranio i pokušaj Silve. Marchisio je u 55. minuti imao veliku priliku na drugoj strani, no Subašić je još jednom lijepom intervencijom spasio svoj gol.

U 59. minuti Stara dama povećala je svoju prednost. Bakayoko je izgubio loptu na svojoj polovici od Dybale, koji pronalazi Alvesa, a bivši igrač Barcelone perfektnim centaršutom nalazi Higuaina, koji svojim drugim pogotkom kroz noge Subašiću zabija za 2:0.

Do kraja susreta domaća momčad pokušavala je preko Moutinha i Falcaa, no bez uspjeha. Posljednju priliku imao je Germain, no i njegov pokušaj Buffon je krajnjim naporom izbio u korner i Juventus se u Torino vraća s velikom prednošću. I Mario Mandžukić i Danijel Subašić odigrali su cijeli susret.