[VIDEO] Liga prvaka: Barcelona i Juventus pobjedama zaključili skupinu D

Favoriti su očekivano prošli dalje.

Barcelona je u sklopu posljednjeg, šestog kola skupine D Lige prvaka na Camp Nou ugostila lisabonski Sporting. Momčad Ernesta Valverdea već 11. uzastopnu sezonu osigurala je prvo mjesto skupine, čime je postavila rekord Lige prvaka, a danas je igrala bez više od pola momčadi. Dembele, Iniesta, Mascherano, Rafinha, Turan i Umtiti su ozlijeđeni, a Alba, Busquets, Messi i Ter Stegen ostali su na klupi. Ipak, Katalonci su i bez njih upisali 2:0 pobjedu.

Do prve prilike došao je mlađi Suarez, Denis, no u 12. minuti je pucao visoko preko gola. Šest minuta kasnije Luis Suarez uposlio je Vidala, koji puca preko gola, a okvir gola nije pogodio ni Andre Gomes u 20. minuti. Pet minuta kasnije Patricio je obranio udarac Luisa Suareza, a do kraja poluvremena vrijedi još izdvojiti i da je Semedo dobio žuti karton, što znači da će propustit iduću europsku utakmicu.

Nakon poprilične uspavanke i u nastavku, u 59. minuti Denis Suarez je izveo korner, a Paco Alcacer glavom zabio za prednost Blaugrane. Samo dvije minute kasnije u igru je ušao Lionel Messi, a u 62. minuti Bas Dost ostao je nečuvan ispred Cillessena, koji je upisao veliku obranu.

12 minuta kasnije Messi je pucao pored gola, a u 82. minuti Patricio je obranio sjajni Argentinčev pokušaj, baš kao i u 90. minuti. Međutim, u 91. minuti Messi je pronašao Denisa Suareza, koji je prizemno centrirao, a bivši stoper Katalonaca Jeremy Mathieu autogolom postavio konačnih 2:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Barcelona (4-3-3)

Cillessen – Semedo, Pique (Busquets 64′), Vermaelen, Digne – Rakitić, Gomes, D. Suarez – Alcacer (59.), L. Suarez (Paulinho 75′), Vidal (Messi 61′)

Sporting Lisabon (4-2-3-1)

Patricio – Piccini, Coates, Mathieu, Cesar (Coentrao 64′) – Battaglia, Carvalho – Ristovski (Martins 46′), Fernandes, Acuna – Ruiz (Dost 46′)

U drugom susretu ove skupine Juventus se iz Pireja vratio s pobjedom od 2:0 te tako osigurao drugo mjesto skupine. Nakon dugačke akcije u 15. minuti Alex Sandro je prizemno centrirao, a Juan Cuadrado postavio nogu i zabio za vodstvo Stare dame. Konačnih 2:0 postavio je Bernardeschi udarcem s ruba kaznenog prostora minutu prije kraja. Mario Mandžukić nije ulazio u igru.