[VIDEO] Liga prvaka: Barcelona rutinskom pobjedom došla na korak do polufinala

Katalonci nisu imali problema protiv Rome.

Barcelona je na Camp Nou pred 90 106 gledatelja ugostila Romu u sklopu četvrtine finala najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja, Lige prvaka. Valverdeova momčad, iako bez Arnaiza i Dignea, ušla je u susret kao favorit, što je i opravdala te upisala rutiniranu, 4:1 pobjedu.

Već u osmoj minuti Ivan Rakitić pronašao je Luisa Suareza, koji zabija prvi gol u Ligi prvaka nakon deset utakmica, no gol mu je opravdano zbog zaleđa bio poništen. U 11. minuti Messijev silovit udarac Alisson je jedva obranio, a sedam minuta kasnije Raketa je zatresao stativu, da bi u nastavku akcije Suarez pucao visoko preko gola.

Čak sedam kornera Katalonci su imali u prvih pola sata, a u 31. minuti Iniesta je pucao preko gola. Konačno, svoju dominaciju Blaugrana je potvrdila u 38. minuti. Iniesta je htio uposliti Messija, no ispred njega De Rossi je u maniri pravog strijelca poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Barcelone od 1:0, kojim se otišlo na odmor.

U nastavku prvu priliku imao je Jordi Alba, no Alisson je upisao novu obranu. Messi je nakon soloprodora desnom nogom u 53. minuti pucao ravno u brazilskog golmana, no ništa nije mogao napraviti tri minute kasnije. Messi i Rakitić su kombinirali nakon kornera, Rakitić je prizemno centrirao, a Kostas Manolas prvo pogodio stativu, a zatim i mrežu te još jednim autogolom Blaugrana povisuje svoju prednost.

U 59. minuti već je 3:0. Messi je pretrčao 30-ak metara i centrirao, Alisson obranio Suarezov pokušaj, no na odbijenu loptu natrčao je Gerard Pique i zabio za 3:0. U 69. minuti Messi je ponovno pucao desnom nogom pa je Alisson upisao obranu, a 12 minuta prije kraja Ter Stegen je obranio udarac Perottija.

Ipak, opuštanje Barcelone iskoristio je Džeko i deset minuta prije kraja iskoristio Perottijev prizemni centaršut te zabio za 3:1. Teško da će ovaj gol biti od velike pomoći Vučici u uzvratu, s obzirom da je tri minute prije kraja Denis Suarez prizemno centrirao, a Luis Suarez nakon 31 udarca i deset utakmica bez gola u Ligi prvaka konačno zabio i postavio konačnih 4:1.