[VIDEO] Liga prvaka: Basel nakon preokreta srušio City, no Građani idu dalje

Manchester City je ipak imao preveliku prednost iz prve utakmice.

U sjeni velikog i sjajnog derbija između Tottenhama i Juventusa na Wembleyju, na Etihadu je Manchester City ugostio švicarski Basel. Građani su u prvoj utakmici riješili pitanje pobjednika nakon pobjede od 4:0, a Basel je u uzvratu uspio pobijediti, završilo je 1:2.

Iz prve prave prilike Guardiolina momčad je povela. Igrala se osma minuta kada je Bernardo Silva prizemnom loptom uposlio Gabriela Jesusa, a Brazilac zabio iz blizine za 1:0.

No, samo sedam minuta kasnije Riveros je pronašao Elyounoussija, koji je ostao nečuvan na desetak metara od gola Brava te izjednačio. Mogao je Oberlin preokrenuti rezultat nakon slobodnog udarca u 31. minuti, no pucao je zamalo preko gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Švicarci su bili bolji i u nastavku, no bez izraženijih prilika. Ipak, u 71. minuti Elyounoussi je centrirao, a Michael Lang preokrenuo rezultat. Ipak, za La Remontadu nije bilo vremena te Blaugrana ostaje jedina momčad u povijesti, koja je uspjela nadoknaditi poraz od 4:0 iz prve utakmice.