[VIDEO] Liga prvaka: Bayern dominirao, Real iskoristio kiks Rafinhe za pobjedu

Kraljevi su kao i prošle sezone upisali pobjedu od 2:1 u prvoj utakmici.

Svojevrsni El Clasico ovogodišnje nogometne Lige prvaka, susret najavljivan kao finale prije finala, odigran je večeras na Allianz Areni. Bayern Munchen ugostio je madridski Real bez velikih imena poput Alabe, Comana, Neuera i Vidala te kao i prošle sezone izgubio 2:1 na svom terenu.

Na samom početku – šok za Bavarce. Ozlijedio se Arjen Robben pa ga je u osmoj minuti morao zamijeniti Thiago Alcantara. Unatoč tome, Bayern je držao loptu u nogama i pritiskao, a do prvog udarca došao u 19. minuti, no Rafinha je pucao ravno u Navasa. Četiri minute kasnije Carvajal je imao prvi udarac na susretu za Kraljeve, no pucao je ravno u Ulreicha. U 28. minuti Bayern dolazi do vodstva. Akciju je započeo Ulreich, lopta je došla do Jamesa, koji fenomenalnom loptom pronalazi Joshuu Kimmicha, a on se sjurio u kazneni prostor i prevario Navasa za prednost. Samo šest minuta kasnije još jedna ozljeda Bavaraca, Jerome Boateng ozlijedio je zadnju ložu pa ga je zamijenio Sule.

Četiri minute prije kraja prvog dijela nakon ubačaja iz kuta Hummels je poluvolejom pucao visoko preko gola, da bi iz jedine prave prilike Zidaneova momčad izjednačila. U 44. minuti Carvajal je glavom proigrao Marcela, koji poluvolejom u sami donji kut odvodi Kraljeve na odmor s 1:1. Mogao je Lewandowski u nadoknaditi vratiti prednost Bayernu, no nakon slobodnog udarca Thiaga glavom je pucao ravno u Navasa i na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom.

Neviđenu pogrešku u 57. minuti napravio je Rafinha, koji je poklonio loptu Vazquezu na centru, a on zajedno s Asensijom povukao kontru, koju je Asensio iskoristio i preokrenuo na 2:1. Samo minutu kasnije Navas je obranio veliku priliku Riberyja, baš kao i u 63. minuti, a četiri minute kasnije Benzema je zamijenio ozlijeđenog Carvajala.

U 71. minuti Ronaldo je zabio gol, ali se poslužio rukom pa mu je opravdano poništen, a četiri minute kasnije Benzema se našao u stopostotnoj prilici, sam pred Ulreichom, no pucao je ravno u njega. Lewandowski je minutu prije kraja pokušao lobom prevariti Navasa, koji je izbio njegovu loptu u korner te je završilo 2:1. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 83. minuti.